Firma Zzipp zaprezentowała nową generację uniwersalnych mikserów audio, charakteryzującą się najwyższą jakością wykonania.

Zzipp ZZMX10L to 10-kanałowy mikser audio z wbudowanym urządzeniem efektowym DSP, odtwarzaczem/rejestratorem MP3 (USB) oraz interfejsem Bluetooth. Przejrzysty i intuicyjny układ elementów sterujących sprawia, że mikser jest idealnym narzędziem pracy dla szerokiej gamy użytkowników.


Niezawodny i wytrzymały układ mechaniczny, całkowicie przeprojektowane przetwarzanie cyfrowe i najnowocześniejsza elektronika. To wszystko sprawia, że seria ZZMXL doskonale sprawdza się zarówno w analogowych, jak i w cyfrowych systemach nagłośnieniowych.

Mikser ma 4 kanały wejściowe mono (mikr./linia), 2 kanały wejściowe stereo (mikr./linia) z regulacją wzmocnienia, 3-punktowym korektorem, regulatorem panoramy i wysyłką na efekt oraz 1 kanał wejściowy stereo z 2-punktowym korektorem, regulatorem balansu oraz wysyłką na efekt. Ponadto każdy kanał ma 1 wysyłkę AUX oraz przyciski LOW CUT oraz PFL. Co więcej, mikser wyposażony jest w odtwarzacz MP3 z wyświetlaczem cyfrowym i odbiornikiem Bluetooth.

Producent zadbał również o funkcję nagrywania na USB. Co więcej, użytkownik ma do dyspozycji wejście/wyjście USB do odtwarzania plików cyfrowych audio z komputera oraz rejestracji miksów na komputerze oraz 16 efektów DSP. Zasilanie phantom +48V jest włączane globalnie. Na panelu znajdują się wyjście słuchawkowe oraz wyjścia dla grup i na monitory odsłuchowe, a pracę ułatwia diodowy wskaźnik poziomu sygnału. Wymiary urządzenia to 435 x 210 x 40 mm, a waga wynosi 3,2 kg.