Kompaktowy laserowy projektor instalacyjny zapewnia jasność obrazu na poziomie do 20 000 lumenów, rozdzielczość WUXGA, wysoką niezawodność i doskonałą wydajność.

Projektor EB-L20002U został zaprojektowany z myślą o wydarzeniach, festiwalach i atrakcjach turystycznych. Świetnie sprawdzi się w dużych audytoriach, wystawach i centrach handlowych. Jego nowatorska konstrukcja, m.in. nowy układ chłodzenia, pozwolił na całkowitą izolację tunelu świetlnego i optycznego, dzięki czemu projektor ten może pracować w najbardziej wymagających warunkach.
Umożliwia łatwą integrację z obecną infrastrukturą. Korzysta z tych samych obiektywów, co projektory firmy Epson z popularnej serii L1000, włączając jedyny na rynku obiektyw ultrakrótki z zerowym offsetem, które obsługują rzeczywistą rozdzielczość 4K.
Projektor ma niewielką wagę i kompaktowe rozmiary, jak na moc światła, którą jest w stanie wyemitować. Model EB-L20002U umożliwia montaż w zakresie 360 stopni i wyświetlanie obrazu pod dowolnym kątem, jak również w trybie pionowym. Jest także wyposażony we wbudowaną kamerę, która pozwala na korzystanie z funkcji automatycznego łączenia krawędzi.
Dołączone bezpłatne oprogramowanie w zdecydowany przyspiesza instalację, kalibrację oraz zarządzanie projektorami przez sieć LAN. Dzięki niemu automatyzować można zarówno egde blending jak i stackowanie projektorów. Dzięki wbudowanej kamerze, autokalibracja lasera, zgodności kolorów, oraz gwarancja 5 lat lub 20 000h sprawiają, że eksploatacja projektora jest właściwie bezobsługowa. Projektor EB-L20002U dostępny jest również w kolorze czarnym.