lectrosonics

Lectrosonics to najwyższej jakości systemy bezprzewodowe, cyfrowa transmisja z szyfrowaniem i procesory DSP. Lectrosonics cieszy się uznaniem w środowisku filmowym, telewizyjnym i teatralnym od 1971 roku. Systemy bezprzewodowe i DSP tej marki są codziennie używane w branży rozrywkowej, także w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym. Marka wchodzi od lipca do oferty Audio Plus.

Lectrosonics to kolejna kultowa marka, która dołącza do firm oferowanych przez Audio Plus. Ta amerykańska firma z siedzibą w Nowym Meksyku, istniejąca od 1971 roku, opiera się na energetycznym podejściu i duchu innowacji wśród pracowników. Jej biznesplan jest prosty: „Produkować najlepszy produkt, jaki potrafimy zrobić, i wspierać go najlepszą obsługą, jaką możemy zapewnić.” Od 1975 roku konsekwentnie rozwija produkcję systemów bezprzewodowych, których rynek współtworzyła, wypuszczając swój pierwszy model mikrofonu bezprzewodowego: Freedomike. W latach 80-tych zeszłego wieku, gdy większość amerykańskich firm uciekała z produkcją na daleki Wschód, Lectrosonics podkreślała wysoką jakość produkcji w USA i niespotykaną elastyczność, ponieważ mogła sprawnie reagować na potrzeby klientów. W 1980 roku, gdy firma zdecydowała się na wejście w nowo powstały rynek nadawczy, w USA istniało 480 stacji telewizyjnych. Która z nich pierwsza dostarczyła lokalnego newsa, miała zapewnioną oglądalność. Okazało się, że Lectrosonics oferuje dokładnie to, czego potrzebowały telewizje. Nadajnik plug-on, który umożliwiał użycie dowolnego mikrofonu, oraz niewielki odbiornik przypinany do kamery, był dla dziennikarzy idealnym rozwiązaniem. Do końca lat osiemdziesiątych firma sprzedała tysiące takich zestawów. W lecie 1988 roku firma uruchomiła nową fabrykę w Rio Rancho, w stanie Nowy Meksyk. Przy tej okazji linia produkcyjna otrzymała nowe, komputerowo sterowane maszyny, a załoga – zarówno produkcyjna, jak i inżynierska – została powiększona.

lectrosonics

Wprowadzony w 1998 roku bezprzewodowy system IFB stał się podstawowym produktem na rynku telewizyjnym i filmowym. W 2002 roku powstała hybrydowa platforma bezprzewodowa Digital Hybrid Wireless, do dziś najważniejsza grupa produktów Lectrosonics. W 2009 roku wprowadzono serię zaawansowanych cyfrowych procesorów audio ASPEN, które łączą najnowocześniejszą technologię z ogromną matrycą cyfrową, zaawansowaną łącznością sieciową i wygodnym interfejsem. W połowie 2010 roku fabryka Lectrosonics otrzymała kolejny budynek o powierzchni 1,5 tys. mkw, a personel rozrósł się do ponad 150 osób. W 2017 roku wprowadzono przełomowy cyfrowy system monitoringu pod nazwą Duet – pierwszy z łącznością Dante i opcją szyfrowania AES256. W tym samym roku firma została nagrodzona Oscarem przyznawanym za osiągnięcia techniczne (Academy Award for Technical Achievement) za technologię Digital Hybrid Wireless, używaną w większości filmów fabularnych od ponad dekady. Wprowadzone w kolejnych latach cyfrowe produkty bezprzewodowe (w tym linia D 2 , dwukanałowy odbiornik DCR822 czy miniaturowy system stereofoniczny DCHT/DCHR), oferują bezprecedensową wydajność, łatwość obsługi i solidną konstrukcję, dzięki czemu są używane przez branżę broadcastową na całym świecie.

Obecnie produkty Lectrosonics są nadal w 100% produkowane w fabryce w Rio Rancho w Stanach Zjednoczonych. Stanowią podstawowe narzędzie nadawców i producentów filmowych, a także są regularnie spotykane w przemyśle muzycznym, nagłośnieniach live i instalacjach dźwiękowych na rynku teatralnym i kościelnym. Audio Plus oferuje wszystkie produkty Lectrosonics, w podziale na trzy główne grupy:

– Cyfrowe systemy bezprzewodowe D2.
Platforma bezprzewodowa wykorzystująca architekturę cyfrową Lectrosonics czwartej generacji. Zapewnia doskonałą elastyczność, wyjątkowo szybką konfigurację, studyjną jakość dźwięku oraz ultraniską latencję.

– Systemy bezprzewodowe Digital Hybrid Wireless.
Rewolucyjne rozwiązanie łączące dźwięk cyfrowy z analogową transmisją radiową FM. Zapewnia niesamowitą jakość dźwięku i znakomitą wydajność transmisji najlepszych analogowych systemów bezprzewodowych przy niskim poziomie szumów i zniekształceń, typowym dla cyfrowej łączności bezprzewodowej. Technologia opatentowana, za którą firma Lectrosonics otrzymała technologicznego Oscara!

– Systemy monitoringu IEM i IFB
Systemy odsłuchu dousznego dla wokalistów i instrumentalistów, a także realizatorów na planach filmowych. Charakteryzują się niezwykle niską latencją, niezawodną stabilnością transmisji, dużym zasięgiem, a przede wszystkim nieskazitelną jakością dźwięku, co powoduje, że są chętnie używane przez profesjonalnych muzyków na całym świecie.