LG zaprezentowało nowy monitor przeznaczony do budowy ścian wideo, cechujący się ramką o szerokości 1,2 mm, jasnością na poziomie 400 cd/m², głębokością 7,9 mm oraz zaktualizowaną aplikacją webOS.

Instalację EV5E ułatwia niewielka masa własna wyświetlacza. W porównaniu z poprzednimi modelami, wyświetlacze są znacznie jaśniejsze, możemy je także układać w poziomie, w nieskończonej konfiguracji 1xN. Bezszwowy ekran EV5E został zaprojektowany tak, aby wyświetlany obraz był jak najwyższej jakości. Zachodzące na siebie ekrany dzieli jedynie 6,7 mm, dzięki czemu ramka jest praktycznie niewidoczna, a wyświetlany obraz cechuje się szerokim kątem widzenia.
WebOS3.0+ umożliwia zarządzanie ścianą wideo za pomocą aplikacji SuperSign Control lub SuperSign Control+. Zarządzanie treścią jest równie łatwe, na co wpływ ma wewnętrzny odtwarzacz. Użytkownicy będą mogli korzystać z SuperSign CMS do przesyłania treści przez sieć lub korzystać z edytorów stron trzecich. EV5E zawiera funkcję Video Light Compensation (VLC), która gwarantuje doskonałą jakość obrazu, jednolitą jasność, kontrast i odzwierciedlenie kolorów.