Integracja może zapewnić gotowe rozwiązania wideokonferencyjne pod klucz z najwyższą wydajnością wizualną, aby pomóc pracownikom w skutecznym komunikowaniu się między krajami i kontynentami.

LG Electronics zintegrowało ponad dwa tuziny profesjonalnych wyświetlaczy z technologią Cisco Systems, aby usprawnić komunikację w korporacyjnych salach konferencyjnych. Sześć modeli wyświetlaczy LG Ultra HD i dwadzieścia modeli wyświetlaczy LG Full HD jest teraz w pełni kompatybilnych z zestawami Cisco Room Kit, Room Kit Plus i Cisco SX, w tym SX10, SX20 i SX80. Umożliwiło to pracownikom rozproszonym w różnych krajach i na różnych kontynentach skuteczną komunikację bez ograniczeń technologicznych i niezależnie od odległości zachować nieskazitelną jakość obrazu oraz wzorcową synchronizację.
Zaletą integracji wyświetlaczy LG i technologii Cisco jest najwyższa jakość obrazu połączona z niezawodnymi rozwiązaniami prywatnej komunikacji przez Internet. Istotną cechą projektu jest to, że konfiguracja odbywa się automatycznie. Za jakość wyświetlanego obrazu odpowiadają nie tylko najwyższej jakości wyświetlacze, ale i algorytm wykrywający opóźnienia, zapewniający perfekcyjną synchronizację.
Modele LG kompatybilne z zestawem Cisco Room Kit to Ultra HD 49in-98in z serii UH5 oraz monitory Full HD o przekątnej 32 cali i 65 cali (od 32SM5 do 65SM5). Oznacza to, że w ofercie znajdują się modele dla każdego pokoju konferencyjnego, o każdym budżecie. Istotnym czynnikiem na jakość obrazu jest to, że wszystkie profesjonalne wyświetlacze LG wyposażone są w technologię IPS (In-Plane Switching), która pozwala wyświetlać żywe i dokładne kolory pod każdym kątem.
W technologii IPS ciekłe kryształy ułożone są tak, że przemieszczają się równolegle w stosunku do ekranu. Przekłada się to na wyższe kąty widzenia niż w tradycyjnych ekranach. Korzystając z opisywanej technologii, możliwe jest wyświetlenie dwudziestoczterobitowych kolorów bez konieczności stosowania ditheringu.
Współpraca między LG i Cisco doprowadziła do stworzenia przyjaznego dla użytkownika systemu. Mianowicie, gdy tylko wyświetlacz LG wykryje, że urządzenie Cisco jest podłączone do portu HDMI, skonfiguruje się i skalibruje, aby uniknąć problemów z synchronizacją.
Profesjonalne wyświetlacze firmy LG automatycznie dostosowują się do zestawów Cisco Room Kits przy pierwszym użyciu. Obsługują wszystkie zaawansowane funkcje za pośrednictwem kontrolera Cisco Touch 10, niezależnie od tego, czy korzystają ze źródła przewodowego lub bezprzewodowego, wideo przesyłanego strumieniowo, czy treści wyświetlanej na żywo, tudzież prowadzenia prostych rozmów przez dwóch zdalnych mówców.
Wisienką na torcie integracji jest zaawansowana diagnostyka, otwierająca możliwość monitorowania i raportowania statusu każdego urządzenia, w tym wyświetlacza, za pomocą wyznaczonych kodeków i pojedynczego kabla HDMI.
„Wraz z ewolucją stanowisk firmy rozwinęły krytyczną potrzebę wzajemnej komunikacji pracowników oddalonych od siebie o setki, a nawet tysiące kilometrów. Integracja sześciu modeli LG z Cisco Room Kit i Cisco Room Kit Plus może dostarczyć gotowe rozwiązania wideokon-ferencyjne z najwyższą wydajnością wizualną dla wielu korporacji oczekujących niezawodności i łatwości konfiguracji, a co najważniejsze – najwyższej jakości” – powiedział Richard Topping, European Account Manager w LG. „Integracja z Cisco jest przykładem potencjału i wszechstronności zastosowań naszych profesjonalnych wyświetlaczy. Firma LG jest gotowa zaspokoić wszelkie potrzeby biznesowe różnych branż, dzięki innowacyjnym i skutecznym rozwiązaniom.”

Tagi:

LG