Rodzina rozwiązań LG One:Quick to trzy wzajemnie się uzupełniające rozwiązania przeznaczone do stworzenia wygodnego miejsca do efektywnej pracy w dobie New Normal. Każde z rozwiązań wymyka się klasycznej definicji określającej konkurencyjne rozwiązania.
Najciekawszym rozwiązaniem z grupy One:Quick jest wyświetlacz konferencyjny All-in-one 55CT5WJ, nazwany przez producenta One:Quick Works. LG oprócz monitora o przekątnej 55 cali i rozdzielczości 3840×2160 pikseli wbudował w urządzenie komputer z systemem Windows 10 IoT, matrycę 10 mikrofonów zbierającą dźwięk z 6 metrów, a także kamerę 4K z kątem widzenia 120 stopni i zestaw głośników. Na urządzeniu preinstalowana jest aplikacja One:Quick Remote Meeting, co oznacza, że 55CT5WJ jest gotowy do pracy natychmiast po wyjęciu z pudełka. Aplikacja pozwala na współdzielenie dokumentów w najpopularniejszych formatach. Ekran One:Quick Works wyposażony jest w technologię In-Cell Touch, oferującą 10 jednoczesnych punktów dotyku, a praca pod Windows pozwala na zainstalowanie dowolnej aplikacji UC, w tym Teams czy Zoom. Ale świetna specyfikacja techniczna to nie wszystko, ważne jest, jak współpracują ze sobą poszczególne elementy. Kamera automatycznie podąża za prezenterem, a technologia beamforming, w jaką wyposażona jest matryca mikrofonów, czytelnie przechwytuje każde słowo, eliminując hałasy tła. Pióro dotykowe dostarczane wraz z urządzeniem wspomaga tworzenie adnotacji, notatek, które następnie można przesłać wszystkim uczestnikom spotkania w jednym emailu. W ten sposób uczestnicy spotkania mogą skupić się na pracy zamiast nieustannie tworzyć notatki. Naturalnie One:Quick Works jest gotowy także do obsługi MS Whiteboard. W sytuacji, gdy istotny jest cały przebieg wydarzenia z wykorzystaniem One:Quick Works, możliwe jest nagranie spotkania, które znów można udostępnić uczestnikom mailem. Wyświetlacz ma możliwość prezentacji obrazu w trybie split-view, czyli wyświetlenie nawet dwóch dowolnych treści jednocześnie jest niezwykle proste.
Producent zadbał także o czysto mechaniczne elementy budowy monitora. Estetyczna, aluminiowa obudowa na froncie przechodzi w białą z tyłu, a wyłączenie kamery powoduje mechaniczne jej zasłonięcie. Za design urządzenia koncern LG otrzymał Red Dot Award 2021. One:Quick Flex 43HT3WJ to drugie rozwiązanie ekosystemu One:Quick również wypełnione funkcjonalnymi rozwiązaniami w duchu All-in-one. Wyświetlacz o przekątnej 43 cali prezentuje obraz w rozmiarze 3840 x 2160 pikseli, a na górnej krawędzi obudowy umieszczono kamerę o rozdzielczości 2K i kącie widzenia 88 stopni. Komplet rozwiązań niezbędnych do uruchomienia dowolnej aplikacji UC bezpośrednio na urządzeniu uzupełniają dwumikrofonowa matryca mikrofonów, dziesięciopunktowa technologia dotyku In-Cell oraz wbudowany komputer z systemem operacyjnym Windows 10 IoT Enterprise. Podobnie jak u większego brata, również tutaj możliwe jest proste tworzenie notatek czy adnotacji, które następnie, zapisane jako pliki, mogą być wysłane mailem. Rozwiązanie uzupełnione może być ruchomym standem, umożliwiającym regulację wysokości monitora oraz pracę w położeniu pejzażowym i portretowym, co czyni z One:Quick Flex prawdziwie mobilne rozwiązanie. Podobnie jak większy brat, również 43HT3WJ ma wygodny interfejs użytkownika wzorowany na urządzeniach mobilnych, a wykorzystanie systemu Windows pozwala na użycie praktycznie dowolnej aplikacji. Elastyczność urządzenia pozwala nie tylko na oczywiste użycie go do niewielkich spotkań biznesowych, ale też pomaga wyjść poza schematy. I to dosłownie. One:Quick Flex sprawdzi się w edukacji, placówkach opieki zdrowotnej czy nawet w domach. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie co najmniej dwie osoby chcą łatwo porozumieć się na odległość, to rozwiązanie all-in-one pokaże pełnię swoich możliwości. Wszystkie rozwiązania One:Quick, a więc i Flex opracowane zostały tak, że użytkownik skupia się na swoim zadaniu, a nie na konfiguracji mnogości funkcji. A jednak mimo pozornie prostego interfejsu możliwości urządzenia są po prostu olbrzymie.
One:Quick Share SC-00DA, czyli przystawka USB do bezprzewodowej prezentacji, bardzo łatwo paruje się z monitorem. Wystarczy podłączyć dongle’a do portu USB monitora LCD by przygotować cały zestaw do współpracy. Od tego momentu użytkownik musi jedynie podłączyć nadajnik do portu USB komputera by rozpocząć prezentację. Wciśnięcie przycisku na nadajniku powoduje pojawienie się żądanego obrazu na ekranie. I tyle – nie ma potrzeby wpisywania kodu PIN, przełączania się do dedykowanej sieci Wi-Fi czy łączenia się z dedykowaną stroną web. One:Quick Share pozwala po prostu skupić się na zadaniu, szybko omówić istotne kwestie i przejść do kolejnego punktu w planie dnia.
Nadajnik jest wyposażony w moduł Wi-Fi. Jeżeli dysponujemy monitorem wyposażonym w funkcję SoftAP, wystarczy ją włączyć, by łączność pomiędzy One:Quick Share była możliwa bez żadnych dodatkowych pośredniczących przekaźników. Taki sposób użytkowania One:Quick Share zmniejsza zaangażowanie działu IT. Ingerencja specjalisty odpowiedzialnego za sprzęt AV w firmie ogranicza się tylko do początkowej konfiguracji monitora. Warto pamiętać też, że LG oferuje możliwość zdalnego zarządzania monitorami, więc w razie wystąpienia sytuacji nieprzewidzianej, możemy natychmiast przejąć kontrolę nad urządzeniami LG Signage.
Zastosowanie One:Quick Share możliwe jest wraz z monitorami LG serii UH7F, UH5F oraz UM3DG i UL3G. Wszystkie te serie świetnie sprawdzają się w nowoczesnych salach konferencyjnych, a LG SC-00DA pozwala na pełne wykorzystanie ich możliwości. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest wyświetlenie na jednym ekranie treści z urządzeń nawet czterech użytkowników, One:Quick Share pozwala na sterowanie monitorem. Naturalnie wymagana jest do tego aplikacja One:Quick Share PC, zainstalowana na komputerze prezentacyjnym. W tym scenariuszu pilot zdalnego sterowania staje się niepotrzebny. Aplikacja One:Quick Share PC pozwala też na edycję wyświetlanego harmonogramu czy tworzenie notatek w trybie Office Meeting. Dla organizatora spotkania przydatna jest funkcja Screen Manager – za jej pomocą możliwa jest zmiana ułożenia kolejności wyświetlanych treści na podzielonym ekranie, zakończenie prezentowania treści z dowolnego źródła lub nawet wybór jednego z kilku podłączonych ekranów.
Zastosowanie
Ekosystem One:Quick pozwala na stworzenie bardzo efektywnego, a jednocześnie łatwego w użyciu środowiska do współpracy lokalnej, hybrydowej i w pełni zdalnej. Stworzenie wygodnej przestrzeni do komunikacji chyba nie mogłoby być szybsze. I w zależności od potrzeb, One:Quick może służyć jedynie do lokalnej konferencji z bezprzewodowym przesyłaniem treści, współpracy pomiędzy One:Quick Works na dowolną odległość czy wyposażenia absolutnie dowolnego miejsca w system wideokonferencyjny. Dodanie przystawki SC-00DA od LG to także prosty sposób na błyskawiczną rozbudowę o nowe możliwości istniejącej już sali.
TEKST: Andrzej Pawluś, AVIntegracje