Przykuwaj uwagę, inspiruj dokładnością i poprowadź prezentację na zupełnie innowacyjnym poziomie dzięki Avtek TouchScreen 6 Lite, z którym połączysz się łatwiej niż kiedykolwiek!

[ SPRAWDŹ CENĘ ]

Avtek wyposażył monitor interaktywny TouchScreen 6 Lite w Android 8.0, który w połączeniu z optymalną konfiguracją podzespołów sprawia, że praca monitora jest dużo płynniejsza. Reakcja na dotyk jest nawet 40% szybsza niż w poprzednich generacjach. Umożliwia to również instalowanie coraz bardziej wymagających aplikacji.

Możliwość pisania dwoma kolorami w tym samym czasie pozwala prowadzić barwne prezentacje, przykuwając uwagę uczniów i współpracowników. Zestaw pisaków dwustronnych dołączony jest do urządzenia. TouchScreen 6 Lite ma wiele portów służących do podłączenia dużej liczby urządzeń. Dzięki temu monitor jest dostosowany do pracy w dowolnych warunkach. Podłączenie projektora i wyświetlanie obrazu wraz z notatkami na ogromnym ekranie jest na wyciągnięcie ręki, dzięki wyjściu HDMI. Wbudowany moduł WiFi/Bluetooth pozwala na wygodne, szybkie dołączanie do dostępnych sieci oraz błyskawiczne uruchomienie Bluetooth w celu przesyłania plików lub bezprzewodowego podłączenia urządzeń takich jak głośniki czy słuchawki. Dzięki technologii Zero Bonding korzystanie z monitora jest niezwykle naturalne. Minimalna przestrzeń pomiędzy wyświetlaczem a szybą ochronną sprawia, że elektroniczny tusz pojawia się tuż pod pisakiem, z ograniczonym do minimum zjawiskiem paralaksy. Poprawia to odczucia pisania dzięki czemu najczęściej używane funkcje, takie jak notowanie, pisanie, czy rysowanie, są przyjemniejsze i bardziej intuicyjne.

BEZPRZEWODOWA ŁĄCZNOŚĆ

Wbudowana aplikacja do bezprzewodowego przesyłania obrazu pozwala na połączenie z ośmioma komputerami lub urządzeniami mobilnymi na raz i wyświetlanie do czterech obrazów jednocześnie. Bezprzewodowe przesyłanie obrazu, dźwięku i dotyku pozwala na jeszcze wygodniejszą współpracę i eliminuje potrzebę podłączania każdego z komputerów bezpośrednio do monitora. Dodatkowo, dzięki wsparciu technologii Miracast, łączność z komputerem Windows 10 nie wymaga instalowania żadnych aplikacji! Aktualizacje oprogramowania monitora poprzez Internet (Over-the-Air) sprawiają, że zawsze będzie on otrzymywał najnowsze funkcje i aplikacje wprowadzane z czasem. Użytkownik z łatwością sam zainstaluje aktualizacje, kiedy będzie dostępna, przez co nie ominą go przyszłe zmiany.

OBRAZ

Avtek w całości przygotował monitory TouchScreen 6 do obsługi rozdzielczości 4K/UHD. Za wyświetlanie obrazu odpowiada zaawansowany panel o rozdzielczości 3840 x 2160 i odświeżaniu 60 Hz. Na obudowie znajduje się nowy slot dla opcjonalnego komputera w standardzie OPS oraz porty HDMI 2.0 umożliwiające podłączenie każdego nowoczesnego sprzętu. Dzięki unikalnemu rozwiązaniu, jakim są współdzielone porty USB na froncie monitora, raz podłączona pamięć USB będzie dostępna zarówno w systemie Android, jak i wbudowanym komputerze OPS bez potrzeby przekładania pomiędzy portami.

NARZĘDZIA

Nowa wersja narzędzia do nanoszenia notatek umożliwia już nie tylko nanoszenie notatek na dowolny obraz czy korzystanie z monitora jak z tablicy interaktywnej, ale wyposażona jest także w dodatkowe narzędzia pomagające w prezentacjach, lekcjach i spotkaniach np. stoper, minutnik, reflektor i system do głosowania. Narzędzie do głosowania wywoływane z dostępnego na każdym źródle podręcznego paska skrótów pozwala na zadanie dowolnego pytania, zebranie odpowiedzi i ich szybkie omówienie. I to niezależnie od tego, czy wyświetlana jest prezentacja, przeglądarka w systemie Android, czy obraz z zewnętrznego źródła takiego jak laptop.

FUNKCJE

Funkcje blokowania monitora to rozwiązanie dedykowane dla środowiska szkolnego oraz sprawdzające się w zatłoczonych miejscach. USB Disk Lock pozwala zablokować monitor i odblokować jedynie po podłączeniu klucza (pamięci USB) z odpowiednim plikiem odblokowującym. Aplikacją do blokowania monitora zabezpieczymy go podobnie jak telefon na kod. Jedno i drugie rozwiązanie zabezpiecza sprzęt i dostępne na nim dane przed niepożądanym użyciem. Monitory Avtek TouchScreen mają w zestawie interaktywne oprogramowanie Note dla systemu Windows. Pozwala ono zarówno na przygotowanie lekcji, jak i obsługę biznesowej prezentacji. Note obsługuje ten sam format plików co aplikacja białej tablicy w systemie Android. Dzięki temu ten sam plik można zacząć edytować na monitorze, a następnie dokończyć w aplikacji Note w systemie Windows.

OPROGRAMOWANIE

Poza oprogramowaniem Note do monitora producent dołączył dwa kolejne programy: Connect i Capture. Pierwszy służy komunikacji między urządzeniem mobilnym a komputerem PC. Pozwala m.in. na przesyłanie obrazu w obie strony i kontrolowanie prezentacji. Sprawia to, że zdalna kontrola monitora z poziomu komputera jest prosta i intuicyjna. Capture to przydatne narzędzie do nagrywania i edycji prezentacji czy wykładów. Pozwala na nagranie pulpitu komputera Windows i obrazu z podłączonej kamery (lub obu jednocześnie). Capture oferuje również szybką edycję materiałów, które w postaci jednego pliku wideo można zapisać, wysłać do chmury lub opublikować w serwisach takich jak YouTube. Monitory interaktywne idealnie sprawdzają się w scenariuszach o zróżnicowanych wymaganiach, dlatego komputery OPS dostępne są w kilku wariantach. W edukacji oraz do podstawowych zastosowań idealny będzie oszczędny i3. W bardziej zaawansowanych aplikacjach świetnie sprawdzi się wersja i5, a do najbardziej profesjonalnych zastosowań – niezwykle wydajny Intel i7.