MAXHUB V6 ViewPro

Interaktywne monitory w wersji all-in-one to z pewnością jedno z najwygodniejszych rozwiązań do niewielkich przestrzeni tworzonych dla codziennej pracy. Te wyświetlacze, oprócz oczywistej funkcji prezentacji obrazu, wyposażone są także w technologię dotyku, kamerę, rozwiązanie mikrofonowe oraz naturalnie głośniki. Całość jest „jednourządzeniowym” systemem pozwalającym nie tylko na pracę lokalną pomiędzy osobami w tej samej sali, ale także na efektywną współpracę na odległość.

Serię MAXHUB ViewPro V6 tworzą dwa monitory o przekątnych 65” (V6530) i 86” (V8630). Zacznę od różnic pomiędzy urządzeniami, ponieważ jest ich niewiele. W modelu V6530 czas reakcji piksela wynosi 6,5 ms, a kontrast to 5000:1, tymczasem w MAXHUB V8630 piksele od szarego do szarego przechodzą w czasie 8 ms, a kontrast wynosi 4000:1. Znacznie więcej łączy oba urządzenia. Podświetlenie paneli VA obu monitorów to Direct LED, rozdzielczość UHD (czyli 3840×2160 pikseli), a jasność zmierzona przez producenta dała wartość 350 cd/m2. Monitory mogą pracować w reżimie 16/7, w orientacji portretowej. Gamut barwowy pokrywa 90% palety NTSC. Jednak to nie parametry wyświetlania są tutaj najistotniejsze, lecz jakość oferowanego dotyku. MAXHUB wyposażył serię V6 ViewPro w technologię opartą o podczerwień, zdolną do rozpoznania i zarejestrowania do dwudziestu jednoczesnych dotyków. Dokładność dotyku mieści się w zakresie ±1mm. Matrycę wyświetlającą chroni 3 mm grubości szyba z warstwą antybakteryjną. Co ważne, szyba połączona jest z matrycą tak, żeby wyeliminować efekt paralaksy. Ma to kolosalne znaczenie zarówno w precyzji dotyku jak i w wygodzie nanoszenia odręcznych treści. MAXHUB ViewPro V6 oferuje tryb białej tablicy, który dzięki wysokim parametrom dotykowym daje wrażenie zbliżone do pisania po zwykłej kartce.

MAXHUB V6 ViewPro

MAXHUB V6 ViewPro w rozmiarze 86 cali, czyli V8630 oferuje możliwość prezentacji treści, zwrotnego połączenia touchback, jak i wszystkie peryferia wideokonferencyjne w jednym. Na froncie monitora umieszczony został porty USB-C, pozwalający na przewodowe podłączenie dowolnego laptopa.

Whiteboard wbudowany w te urządzenia ma bardzo ciekawe możliwości. Począwszy od łatwego dostosowania jej jasności, gdy do wyboru jest 85 stopni szarości, przez szybkie przywołanie mini tablicy za pomocą jednego gestu aż po przeciąganie czy powiększanie naniesionej treści w dowolną stronę czy do dowolnego rozmiaru. Grubość kreślonej kreski zależy od siły nacisku jaki wywierany jest przez użytkownika. Im mocniej dołączony do monitora rysik jest przyciskany do powierzchni, tym grubsza staje się tworzona linia. Kolejnym wygodnym narzędziem jest „Inteligentne Rozpoznawanie”. Jego użycie w trakcie tworzenia tabeli powoduje automatyczne dopasowanie szerokości komórki do wpisywanego tekstu lub dodanie kolejnych wierszy czy kolumn gdy użytkownik narysuje linię poziomą lub pionową przez całą tabelę. Naturalnie kształty geometryczne także są błyskawicznie rozpoznawane tuż po ich narysowaniu na tablicy. Użycie dwóch rysików pozwala na pracę dwóch osób na jednym wyświetlaczu. W tym scenariuszu każda osoba ma przypisany swój kolor. MAXHUB wyposażył Whiteboard, w możliwość dodawania notatek „samoprzylepnych”. I to nie tylko z poziomu samego V6 ViewPro, ale także przy użyciu telefonów użytkowników. Wystarczy zeskanować kod QR, by wysłać na monitor własną notatkę.

MAXHUB V6 ViewPro

Bogata w możliwości biała tablica pozwala na twórcze wykorzystanie wyświetlacza, a technologia dotyku zapewnia wrażenia zbliżone do pisania po kartce papieru.

MAXHUB V6 ViewPro ma na pokładzie kamerę. I to dwuobiektywową, 48- i 8-megapikselową i trzykrotnym zoomem optycznym. W rezultacie jakość obrazu jest naprawdę dobra, a dzięki dwóm obiektywom możliwe jest jednoczesna prezentacja całej sali w małym i aktualnie mówiącej osoby. Automatyczne podążanie za mówiącym naśladuje rozmowę twarzą w twarz, więc odlegli uczestnicy mają lepsze wrażenie uczestniczenia w rozmowie. Oprócz auto-framingu i prawdziwego zoomu, MAXHUB dodał do kamer tryb WDR. Rezultatem jest optymalny kontrast obrazu widzianego przez kamerę, nawet jeśli oświetlenie wokół uczestnika spotkania dalekie jest od idealnego. Głos odbierany jest przez ośmiomikrofonową matrycę ze 180-stopniowym pokryciem i 12-metrowym zasięgiem. Wbudowanie w monitory MAXHUB V6 ViewPro matrycy mikrofonowej pozwala kierowanie wiązką, tak aby zoptymalizować jakość odbieranej mowy i jednocześnie wyeliminować niechciane hałasy – od szumu klimatyzacji, przez dźwięk pisania na klawiaturze aż po odgłosy pisaków rysujących po powierzchni monitora. Kompletu dopełniają 40W głośniki, umieszczone tak, że wokół monitorów tworzonych jest pięć przestrzeni dźwiękowych zapewniających wrażenie przestrzenności.

MAXHUB V6 ViewPro

Bezprzewodowe prezentowanie treści jest wbudowane w MAXHUB V6 ViewPro. Jednocześnie na ekranie prezentowane mogą być nawet cztery źródła, zarówno z laptopów, jak i urządzeń mobilnych.

Prawdziwy monitor all-in-one daje także możliwość bezprzewodowej prezentacji treści. MAXHUB V6 ViewPro pozwala na prezentację z dowolnego źródła – telefonu, tabletu czy komputera. Jednocześnie na ekranie pokazane może być do czterech źródeł. MAXHUB V6530 i V8630 obsługują tak zwany touchback, czyli dotykowe sterowanie komputerem z poziomu monitora. Prezentacja obrazu na monitorze może odbywać się na wiele sposobów, zarówno bezprzewodowo, jak i za pośrednictwem połączenia USB-C. Bezprzewodowa droga korzysta z X-Link (rozwiązanie nie wymaga by źródło i monitor były w tej samej sieci), USB laptopa, aplikacji oraz dongla dołączanego do portu USB-C. Przewodowe prezentowanie treści również wykorzystuje port USB-C w monitorze oraz w laptopie, wraz z monitorem dostarczany jest kabel o długości blisko 2 metrów właśnie do tego celu. Taki sposób komunikacji z monitorem pozwala na użycie absolutnie dowolnego laptopa, pracującego pod dowolnym systemem operacyjnym. Połączenie przez USB-C pozwala także na pracę w scenariuszu BYOM, w którym laptop jest urządzeniem odpowiedzialnym za stworzenie spotkania, a monitor MAXHUB V6 ViewPro udostępnia swoje zasoby w postaci dualnej kamery, mikrofonów i głośników jako akcesoriów wideokonferencyjnych.

MAXHUB V6 ViewPro

MAXHUB V8630 sprawdzi się nawet w kilkunastoosobowej sali, 12 metrów zasięgu mikrofonów oraz 3x zoom optyczny pomogą w nawet dużych spotkaniach.

Nie sposób nie wspomnieć o aplikacji MAXHUB Pivot. Jest to narzędzie przygotowanie z myślą o zespołach IT odpowiedzialnych za prawidłowe działanie systemów audiowizualnych i to nie tylko w korporacjach. Aplikacja umożliwia nadzór, dostęp i zarządzanie wszystkimi urządzeniami MAXHUB posiadanymi przez organizację. Możliwe jest zdalne zaktualizowanie oprogramowania systemowego monitorów, włączenie lub wyłączenie urządzeń, ale także dostarczenie na każdy wyświetlacz wiadomości – na przykład o nagłym wydarzeniu w firmie. Naturalnie statystyki wykorzystania urządzeń MAXHUB także dostępne są w aplikacji Pivot. Istotne z punktu widzenia działu IT zdarzenia można zaplanować w harmonogramie, tak aby zostały wykonane o godzinie iw dniu najmniejszego wykorzystania monitorów (na przykład w sobotnią noc). Pivot daje też możliwość zdalnego przejęcia kontroli nad wyświetlaczem, chociażby w celu przeprowadzenia diagnostyki ewentualnej awarii czy problemu użytkownika.

MAXHUB V6 ViewPro

Monitory są wyposażone w powłokę antybakteryjną.

Podsumowanie
Warto przyjrzeć się nowemu rozwiązaniu z oferty EET Poland. W szczególności, że MAXHUB V6 ViewPro ułatwia pracę przy projektowaniu systemu wideokonferencyjnego nawet dla całkiem dużej sali, upraszcza i skraca czas instalacji oraz jest bardzo łatwe w obsłudze przez użytkownika końcowego. I to niezależnie, czy pracuje on w korporacji, małej, rodzinnej firmie czy na państwowej uczelni. Monitor sprawdzi się nawet w kilkunastoosobowej przestrzeni.

MAXHUB V6 ViewPro

Na prawej, bocznej ścianie monitora, zarówno V8630, jak i V6530, znajdują się porty komunikacyjne. Wśród nich wejście HDMI, USB 2.0 wyjście analogowe audio oraz port RS-232.

TEKST: Andrzej Pawluś, „AVIntegracje”