NEC Display Solutions Slot-in PC

NEC Display Solutions wprowadza na rynek nową serię modułów komputerowych Slot-in PC zbudowanych na platformie OMi (Open Modular intelligence), która umożliwia bezproblemowe i inteligentne połączenie między źródłem sygnału a ekranem, pozwalające stworzyć wydajne i przyszłościowe systemy digital signage.

Moduł Slot-in PC w standardzie OPS to wbudowany komputer do różnorakich zastosowań: poczynając od odtwarzania statycznych treści, po najbardziej wymagające, interaktywne materiały w wysokiej rozdzielczości. Zakres zastosowań jest bardzo szeroki i obejmuje sektor retail i cyfrowej reklamy, poprzez cyfrowe menu boardy, systemy wayfinding, informacje, aż po cyfrowe plakaty kinowe oraz wiele innych rozwiązań.
Nowe urządzenia typu Slot-in oparte są na siódmej generacji procesorów Intel Core, w tym Core i3, Core i5, a nawet najmocniejszych – Core i7. Upraszczają instalację, użytkowanie i konserwację urządzeń, a jednocześnie ułatwiają modernizację systemu Digital Signage. Różnorodność wymiennych produktów typu Slot-in oraz wiele możliwości dostosowywania pozwalają na osiągnięcie niestandardowych rozwiązań, które będą idealnie dopasowane do in-dywidualnych potrzeb. Eliminują konieczność korzystania z zewnętrznych źródeł sygnału, zapewniając tym samym kompleksowe rozwiązanie DS.
„Ta zaktualizowana seria znacząco poszerza naszą ofertę produktową w zakresie urządzeń do odtwarzania multimediów i operacji IT. Oprócz naszych komputerów Raspberry Pi i opartych na systemie Android, NEC odświeża linię modułów obliczeniowych z procesorami Intel, obejmującą każdy poziom wydajności, tak aby spełnić indywidualne wymagania każdego użytkownika i jego budżetu” – powiedział Ulf Greiner, Senior Product Manager Solutions w NEC Display Solutions Europe.
Oprócz komputerów Slot-in PC OPS z procesorami Core, NEC Display Solutions wprowadza na rynek dwa nowe produkty: Slot-in PC OPS z czterodzeniowym procesorem Intel Atom, będący idealnym połączeniem ceny i wydajności oraz External Micro PC z procesorem podobnym do tego z wersji podstawowej, ale zaprojektowanym do sytuacji, w których monitory nie posiadają gniazda OPS lub gdy kilka monitorów korzysta z jednego systemu odtwarzającego.