NEC Display Solutions wprowadził na rynek nowe modele monitorów wielkoformatowych MultiSync V o dużych przekątnych i rozdzielczości UHD. NEC V754Q, V864Q, V984Q zaprojektowano w celu wyświetlania jak najbardziej naturalnego i realistycznego obrazu.

Wysoka rozdzielczość monitorów sprawia, że wyświetlany obraz pozbawiony jest widocznych pikseli. Seria V doskonale sprawdzi się w systemach digital signage w takich branżach jak handel, rozrywka, muzea, spotkania i konferencje, a także w produkcji, inżynierii, hotelarstwie i wielu innych. Dzięki dużej przekątnej nowych modeli serii V użytkownicy mogą wykorzystywać kontent naturalnych rozmiarów (np. wyświetlenie ludzkiej postaci) – przykładowo może mieć to zastosowanie w wirtualnych przymierzalniach. Silnik NEC SpectraView gwarantuje pełną kontrolę nad jasnością, kolorami, krzywą gamma i jednorodnością obrazu, pozwalając użytkownikowi na dopasowanie parametrów wyświetlania dokładnie do indywidualnych potrzeb i celów, chociażby wrażliwej identyfikacji korporacyjnej.
Dzięki jasności 500 cd/m2 i powłoce antyodblaskowej użytkownicy odniosą korzyści wynikające z przyjemnej dla oczu czytelności we wszystkich typowych warunkach oświetleniowych. Nowoczesny i smukły design pozwoli idealnie wkomponować monitor w każde otoczenie.
„Organizacje w praktycznie każdej branży poszukują technologii wyświetlania, które łączą doskonałą jakość obrazu z łatwością użytkowania i niskimi kosztami operacyjnymi” – powiedział Erik Elbert, Product Manager Large Format Displays w NEC Display Solutions Europe. „Zaprojektowaliśmy nową serię V jako wydajne, przyszłościowe rozwiązanie dla ich potrzeb, jeżeli chodzi o monitory UHD”.
Nową linię wyposażono w platformę NEC Open Modular Intelligence (OMi), która umożliwia inteligentną i bezproblemową integrację źródła sygnału z monitorem, aby stworzyć efektywne, dostosowane do potrzeb i przyszłościowe systemy digital signage.
„OMi to najinteligentniejszy sposób na dostarczanie kontentu na ekran. Umożliwia użytkownikom zwiększenie możliwości monitora w ciągu kilku sekund dzięki integracji z jednym z naszych czterech modułów komputerowych OPS Slot-in-PC, Raspberry Pi lub interfejsami sygnałowymi” – kontynuuje Elbert. „Łącząc w tak dużym monitorze doskonałą jakość obrazu i łatwość zarządzania, sądzimy, że stworzyliśmy doskonałe monitory dla różnych organizacji, branż i zastosowań.”
Każdy model z nowej serii V wyposażony jest w oprogramowanie do zarządzania NaViSet Administrator 2, które pozwala użytkownikom centralnie sterować monitorami, minimalizując w ten sposób przestoje wymagane do konserwacji, a dodatkowo zmniejsza koszty operacyjne i administracyjne.