Najcichszy i najbardziej kompaktowy projektor w segmencie 10.000 lumenów NC1402L. Zapewnia najwyższą jakość obrazu i wysoką wydajność projekcji dla obiektów średniej wielkości.

Projektor NC1402L, jest zbudowany w oparciu o najnowszą technologię laserowego źródła światła. Zapewnia to ostre kolory i najwyższą jakość obrazu. Posiada uszczelniony mechanizm optyczny, co minimalizuje wnikanie kurzu do wnętrza urządzenia. Dzięki temu można uzyskać nieskazitelny obraz bez konieczności przeprowadzania specjalnych czynności konserwacyjnych.
NC1402L jest bardzo elastyczny w użytkowaniu i nie wymaga stosowania specjalnego systemu odprowadzania ciepła. Ma kompaktową budowę i jest łatwy w montażu. Nadaje się do instalacji sufitowych, podłogowych lub mobilnych w kinach średniej wielkości z ekranami o szerokości do 14 m.
Brak konieczności wymiany lamp i filtrów oznacza, że NC1402L oferuje bezobsługową pracę i niskie, przyjazne dla środowiska, zużycie energii. Ponadto, dzięki zastosowaniu technologii laserowego źródła światła, projektor osiąga żywotność do 50000 godzin w normalnych warunkach użytkowania. W rezultacie operatorzy kin mogą liczyć na korzyści płynące z niższych całkowitych kosztów eksploatacji i większych dochodów z tzw. jednego „fotela”.
Cyfrowy projektor kinowy NC1402L będzie dostępny na rynku od maja 2020 roku.