NEC P525UL i P525WL

Już wkrótce na rynku pojawią się nowe projektory z serii P bazujące na laserze. Będą to dwa modele. P525UL o mocy 5200 lumenów i rozdzielczości WUXGA oraz P525WL o identycznej mocy i rozdzielczości WXGA.

Niewątpliwą zaletą nowych projektorów, oprócz żywotności źródła światła i jakości projekcji jest bardzo niski poziom szumu w trakcie pracy, wynoszący zaledwie 22 dB w trybie eko i 27 dB w trybie wysokiej jasności. Co więcej, model P525UL oferuje również wsparcie dla wiadomości emergency Crestron Room view, umożliwiających np. wyświetlanie komunikatu pożarowego.
Ponadto wszechstronne opcje podłączeń i opcjonalna obsługa sieci bezprzewodowej Wi-Fi przekładają się na maksymalną elastyczność oraz oszczędność czasu potrzebnego na obsługę. Do tego wbudowana funkcja MultiPresenter umożliwia bezprzewodowe współdzielenie prezentacji i ekranu na nawet szesnastu urządzeniach równocześnie w sali konferencyjnej. Technologia ta pozwala także na przetwarzanie wejściowych sygnałów 4K przy częstotliwości 30 Hz. Prosto i cicho – tak NEC P525WL i P525UL wprowadzają projekcje przyszłości do sal konferencyjnych, jednocześnie dbając o ograniczenie koniecznych prac konserwacyjnych.
Nowe projektory cechują się również minimalną emisją dwutlenku węgla, a zużycie energii na poziomie 330 W w trybie normalnym, przekłada się również na zmniejszenie kosztów ponoszonych przez właściciela (TCO).