Neomounts

Elektrycznie sterowane uchwyty do monitorów stanowią doskonałe rozwiązanie dla szkół, biur czy budynków publicznych, znacząco zwiększając wygodę pracy. W szczególności, gdy korzystamy z wyświetlacza o bardzo dużej przekątnej czy z funkcją dotyku. Możliwość dopasowania przestrzeni roboczej do użytkownika powoduje też, że system wideokonferencyjny będzie częściej wykorzystywany, co z kolei może przełożyć się na to, że pracownicy znów będą bardziej chętni aby wspólnie pracować nad projektami w biurze, zamiast zdalnie, z domu. Jednocześnie istotna jest wytrzymałość i niezawodność takich elektrycznych rozwiązań. Neomounts ma w swojej ofercie nowości, które pozwalają na pracę w naprawdę dużym formacie.

Uchwyty FL55-875BL1 oraz WL55-875BL1 przeznaczone są do monitorów o przekątnych od 37 aż do 100 cali. Udźwig obu modeli to aż 110 kg, z powodzeniem wystarczy by zawiesić naprawdę duży monitor, również w wersji dotykowej, które zwykle są znacząco cięższe od ich klasycznych odpowiedników. Środek monitora zawieszonego na uchwycie serii 875 może znajdować się na wysokości od 98 cm aż do 163 cm, więc do dyspozycji użytkownika jest 65 cm regulacji. Szybkość regulacji wysokości to 35 mm/s, a nad bezproblemową pracą czuwa system antykolizyjny.

Neomounts

Zakres regulacji wysokości monitora na ściennym mocowaniu WL55-875BL1 wynosi 65 cm i pozwala powiesić monitor na wysokości od 98 do 163 cm.

Dzięki niemu przypadkowo pozostawione krzesło czy też inna przeszkoda nie będzie powodem uszkodzenia monitora, co w oczywisty sposób przełoży się również na bezpieczeństwo pracownika w przestrzeni biurowej. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest zamykany schowek na sprzęt mieszczący się bezpośrednio za monitorem. Można w nim umieścić na przykład miniPC będące sercem systemu wideokonferencyjnego, przełącznik audiowizualny czy dowolne inne urządzenie, który zmieści się w przestrzeń o wymiarach 108 x 273 x 424 mm. Zarówno uchwyt ścienny, jak i wózek mają zaawansowany system prowadzenia kabli pozwalający na dyskretne ich ukrycie, co znakomicie poprawia estetykę.

Neomounts

Mobilny uchwyt FL55-875BL1 pozwala zawiesić monitor na wysokości od 111,3 do 176,3 cm.

Pozornie drobna rzecz, lecz szalenie istotna, to uskok na ramie uchwytu ściennego WL55-875BL1. Jego obecność pozwala na przysunięcie całego uchwytu bardzo blisko ściany bez konieczności ingerowania w istniejące listwy przypodłogowe. Dzięki temu przestrzeń za monitorem to tylko 17,2 cm. Dość częstym widokiem towarzyszącym wózkom przejezdnym jest leżąca gdzieś w pobliżu kółek listwa zasilająca. Inżynierowie Neomounts pomyśleli także o tej kwestii – na dole wózka znajduje się specjalne miejsce, w którym można przypiąć opaskami listwę zasilającą. Rodzinę uchwytów serii 875 uzupełnia jeszcze jeden model – wózek FL50S-825 z regulacją manualną. Ma on nieco mniejszy udźwig – 70 kg, a maksymalna przekątna monitora, który można na nim zawiesić to 75”. Regulacja wysokości mieści się od 104 cm do 157cm, uchwyt pozwala także na pięciostopniowe pochylenie monitora.

Neomounts

Pilot przewodowy do regulacji wysokości umieszczony jest dyskretnie na boku uchwytu.

Wraz z samymi uchwytami Neomounts oferuje szereg akcesoriów. Wśród nich jest adapter ADM-875BL2 do montażu dwóch monitorów na jednym uchwycie. Każdy z monitorów może ważyć do 50 kg, a maksymalna przekątna monitorów to nawet 65”. Przed montażem konieczne jest sprawdzenie łącznie dwóch parametrów: rozstawu VESA każdego z monitorów oraz jego wagi. Neomounts zapewnia też uchwyty do mocowania kamery i multimediów AFL-875BL1 oraz AV1-875BL. Ten zestaw składa się z półki na kamerę, którą można zamocować nad lub pod monitorem, oraz półki na inne urządzenie multimedialne – na przykład panel systemu wideokonferencyjnego Logitech Tap czy adapter do wideobara Logitech RallyBar lub Bose VB1 i VB-S. Czasem życzeniem użytkownika jest by miejsce, w którym stać ma monitor nie było zmieniane zbyt często. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się płyta podłogowa AFP-875BL, która pozwala przekształcić wózek FL55-875BL1 w stojak podłogowy. A jeśli przemieszczanie wózka powinno być kontrolowane, z pomocą przyjdzie blokada hamulca ABL-875. Jej użycie powoduje, że bez wypięcia kłódki nie jest możliwe poruszenie wózkiem.

Neomounts

Zaawansowany system prowadzenia kabli oznacza wysoką estetykę całego rozwiązania. Koniec z plątaniną kabli za monitorem.

Monitor o przekątnej 100 cali ma wysokość około 130 cm. Zawieszenie go na ściennym uchwycie zmotoryzowanym umożliwia taką regulację, by górna część ekranu znajdowała się nie wyżej niż 160 cm, a więc w zasięgu ręki praktycznie każdego pracownika. W ten sposób możliwa jest efektywna współpraca wielu osób jednocześnie na jednym dotykowym wyświetlaczu. Natomiast prezentacja przed szerokim audytorium wymaga jak najlepszej czytelności treści na monitorze, a uniesienie go wysoko z pewnością pozwoli zwiększyć tę widoczność. Mobilny uchwyt FL55-875BL1 pozwala na uniesienie monitora tak, że jego górna krawędź znajdzie się ponad 240 cm nad podłogą. Uchwyty serii 875 sprawdzą się nie tylko w szkolnych salach, ale także w nowoczesnych przestrzeniach współpracy hybrydowej. Uchwyty z elektryczną regulacją położenia monitora zdecydowanie zwiększą też atrakcyjność hotelowych centrów konferencyjnych czy współdzielonych przestrzeni coworkingowych.

Neomounts

Schowek na urządzenia audiowizualne umieszczony za monitorem powala na stworzenie jeszcze bardziej estetycznej instalacji.

Podsumowanie
Neomounts to holenderska firma, która jest obecna na rynku europejskim od ponad 26 lat. Nie ustając w poszukiwaniu nowych rozwiązań i podążając za trendami, szybko stała się wiodącym specjalistą w zakresie wysokiej jakości uchwytów dla AV & IT. W jej ofercie znajdziemy szeroki asortyment różnego typu uchwytów biurkowych, podłogowych, sufitowych i ściennych. Na wszystkie – 5 lat gwarancji. Dystrybutorzy w Polsce to: AB, Incom Group, Ingram Micro, EET, ALSO, TDSynnex, DSS.

Neomounts

System antykolizyjny pomaga w uchronieniu monitora przed uszkodzeniem.

TEKST: Andrzej Pawluś, „AVIntegracje”