Hikvision rozbudowuje swoje portfolio o nowe wyświetlacze LED. Do istniejących modeli dołączają trzy postery, czyli wyświetlacze pracujące w orientacji pionowej,  które doskonale sprawdzą sie tam gdzie trzeba zamienić informację analogową na nowoczesny system informacji cyfrowej. Modele te mogą pracować jako pojedyńcze wyświetlacze lub tworzyć bezszwową ścianę o rozdzielczości nawet do 2K dzięki możliwości ich łączenia. Postery LED znajdą zastosowanie w reklamie np. w galeriach handlowych, recepcjach hotelowych czy lobby biurowców. Po połączeniu stworzą idealną przestrzeń do wyświetlania prezentacji w salach konferencyjnych czy szkolnych audytoriach.

Hikvision led-posterHikvision LED Poster Display to trzy modele, różniące się przede wszystkim parametrem pixel pitch. Wyświetlacze z rozstawem pikseli od 1,25 mm do 1,875 mm zbudowane zostały z pięciu kabinetów. Grubość całej konstrukcji postera to zaledwie 28,1 milimetra, a zastosowana ramka magnetyczna pomaga w łatwym stworzeniu większych wyświetlaczy, poprzez dołączenie kolejnych w szeregu i połączenie ich przewodem HDMI.

Komunikacja z wyświetlaczem możliwa jest za pomocą wbudowanego Wi-Fi. LED postery dzięki wbudowanemu playerowi i oprogramowaniu FocSign, są w stanie wyświetlić treści przesyłane przewodem HDMI jak również te dostarczone do nich przez sieć, dzięki czemu do prawidłowego działania potrzebne jest tylko gniazdo zasilające. Kilka posterów połączonych w większy wyświetlacz może prezentować treść z lokalnej pamięci – pendrive USB, podłączonej do komputera czy oprogramowania FocSign.

Dzięki zastosowaniu technologii bezstratnego przetwarzania obrazu oraz kontroli odcieni szarości wyświetlacze LED Poster zapewniają bardzo precyzyjne odwzorowanie detali i subtelnych gradientów kolorów, co jest szczególnie ważne w przypadku aplikacji, które wymagają bardzo wysokiej jakości obrazu. Natywna jasność wyświetlacza wynosi 600cd/m2 z jednorodnością podświetlenia przekraczającą 97%. Kontrast to ponad 3000:1 przy kątach widzenia wynoszących 160 stopni w każdym kierunku. LED postery zostały zaprojektowane głównie jako urządzenia stojące, albo na dołączonej standardowo nóżce, lub akcesoryjnej podstawie jezdnej ułatwiającej przemieszczanie.

Warto dodać, że producent przewidział również możliwość zamontowania go na ścianie. Wyświetlacz LED serwisowany jest od przodu, dostęp do tylnej ścianki niezbędny jest dla serwisanta tylko w przypadku konieczności konserwacji lub naprawy systemu sterowania wyświetlacza. LED postery można zamontować w ruchliwych przejściach bez obaw o uszkodzenie modułów LED. Każdy z nich został pokryty specjalnym polimerem działającym jako element ochronny przed uszkodzeniem mechanicznym lub dostaniem się do połączeń diód wody czy kurzu, dzięki czemu żywotność takiego rozwiązania nawet w miejscach o trudnych warunkach wynosi 100.000h.