Analog Way ogłasza wprowadzenie na rynek nowej serii potężnych wielowarstwowych mikserów wideo 4K60 i płynnych przełączników prezentacji, serii Midra™ 4K. Nowa seria jest idealnie dostosowana do małych i średnich stałych instalacji i produkcji live. Oferuje najwyższą niezawodność, najniższe opóźnienia, niezrównaną łatwość użytkowania, optymalną jakość obrazu i najnowocześniejsze funkcje przetwarzania na żywo 4K. Oferta obejmuje cztery produkty: QuickVu 4K, QuickMatrix 4K, Pulse 4K i Eikos 4K.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Przełączniki prezentacyjne serii MidraTM 4K mają dziesięć wejść. W tym osiem wejść 4K60 (cztery HDMI 2.0, dwa 12G-SDI i dwa DisplayPort 1.2). A także dwa wejścia 1080p z wybieranymi przez użytkownika złączami HDMI i SDI. Mają także dwa wyjścia programowe 4K60 realizowane na zrównoleglonych złączach HDMI oraz SDI oraz jedno wyjście Multiview. W zależności od produktu, te dwa wyjścia programowe mogą pracować w kilku trybach. Tryb matrix to dwa niezależne wyjścia Program. W trybie mixer jedno wyjście pracuje w trybie Program a drugie w trybie Preview. Natomiast w trybie Soft-Edge Blending gdy obydwa wyjścia programowe realizują podział obrazu na dwa projektory.
We wszystkich przypadkach dostępne jest wyjście Preview z zestawem gotowych widżetów ułatwiających konfigurację podglądów wszystkich wejść oraz wyjść.

Oparta na niezwykle solidnej i niezawodnej platformie MidraTM 4K, a także na silniku skalującym AnalogWay piątej generacji zapożyczonym z najwyższej serii systemów prezentacji Live-PremierTM, seria MidraTM 4K oferuje ultra niskie opóźnienie przetwarzania sygnałów 4K60 10-bit 4:4:4, synchronizację wewnętrzną wyjść, synchronizację zewnętrzną genlock, bezkompromisową jakość wideo, prawdziwie płynne przełączanie, obsługę HDR i zgodność HDCP 2.2

FUNKCJONALNOŚĆ

Przełączniki prezentacji serii MidraTM 4K oferują dziesiątki potężnych funkcji do tworzenia oszałamiających prezentacji AV. Wśród nich są niestandardowe formaty wyjściowe, obszary zainteresowania (AOI), kluczowanie Luma i Chroma oraz zaawansowane efekty wideo, żeby wymienić tylko kilka. Są standardowo wyposażone w możliwość łatwego embedowania cyfrowego dźwięku na wszystkich wejściach i wyjściach. Dostępna jest również opcja dodania obsługi sieci audio DanteTM.

Przełączniki prezentacyjne serii MidraTM 4K zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było obsługiwać za pomocą łatwej w obsłudze klawiatury na panelu przednim i wyświetlacza graficznego. Łatwość konfiguracji i bezbłędne sterowanie prezentacjami zapewnia również bardzo intuicyjny w obsłudze interfejs web’owy WebRCS. Jest to oparty na HTML5 interfejs użytkownika z podglądem sygnałów na żywo.
 
Wszystkie produkty w tym zakresie pozwalają na kontrolę przez Ethernet realizowaną w protokole TCP/ IP. Umożliwiają również obsługę przez wszystkie główne systemy sterowania innych firm. Dla przykładu, z systemu sterowania Crestron® możliwa jest pełna kontrola urządzeń Midra 4K przez dedykowany driver AW VideoCompositor. Jest t unikalny, gotowy interfejs użytkownika przeznaczony na panele dotykowe Crestron®. Ponadto można nimi sterować za pomocą szerokiej gamy dedykowanych kontrolerów zewnętrznych. Jednym z nich jest potężny kontroler RC400T lub kompaktowa klawiatura USB podłączana do komputera realizatora: ControlBox2 lub ShotBox2.