SS-CDR250N jest sieciowym, tranzystorowym rejestratorem/odtwarzaczem CD. Oferuje różnorodne opcje zdalnego sterowania do profesjonalnych zastosowań, takich jak studia telewizyjne lub stałe instalacje.

Tascam SS-CDR250N nagrywa w formacie WAV i MP3 na karty SD/SDHC/SDXC i nośniki USB lub w formacie MP3 i CD Audio na płyty CD poprzez napęd kieszeniowy. Ponieważ rejestrator może połączyć się z serwerem FTP za pośrednictwem sieci, może automatycznie przesyłać nagrania po zakończeniu nagrywania lub pobierać pliki do odtworzenia. Możliwa jest również synchronizacja czasu poprzez SNTP.

Dzięki podwójnemu gniazdu kart SD, SS-CDR250N zapewnia większe bezpieczeństwo cennym plikom w porównaniu z konwencjonalnymi nagrywarkami. Podczas nagrywania można tworzyć kopie zapasowe na drugiej karcie pamięci lub ustawić automatyczne przełączenie się na drugą kartę, gdy tylko skończy się pierwsza karta. Urządzenie również automatycznie zamyka pliki w przypadku nagłego zaniku zasilania podczas nagrywania, aby uniknąć utraty całej sesji.

SS-CDR250N może być kontrolowany na wiele sposobów. Pilot RC-SS150 oferuje wygodny interfejs z kolorowym wyświetlaczem i 12 przyciskami flash do odtwarzania. Istnieje również aplikacja dostępna na urządzenia iOS i Android, która obsługuje funkcje transportu i wiele innych ustawień. Możesz też zintegrować rejestrator z istniejącymi środowiskami za pomocą sterowania przez port szeregowy lub równoległy.

Jeśli chodzi o połączenia audio, SS-CDR250N jest wyposażony w symetryczne i niesymetryczne wejścia i wyjścia analogowe. Posiada także cyfrowe, koncentryczne wejścia/wyjścia SPDIF i AES/EBU z konwerterem częstotliwości próbkowania. Opcjonalna karta interfejsu Dante oferuje dwukanałowe wejście/wyjście dla sieci Dante.