Tascam MiNiSTUDIO Creator US-42B jest komputerowym interfejsem audio, stworzonym aby umożliwić każdemu transmitowanie swoich programów z łatwością. Poprzez użycie urządzenia z wysokiej jakości obwodami audio do wejść mikrofonowych i instrumentalnych otrzymujesz fundament pod imponujący dźwięk w wysokiej jakości.

Tascam MiNiSTUDIO Creator US-42B oferuje kilka technik, które mogą uczynić programy bardziej interesującymi, aby zwiększyć liczbę odbiorców. Profesjonalni broadcasterzy mogą np. przywołać wcześniej nagrane brawa, śmiech i inne dźwięki naciskając przycisk. Dzięki padom w MiNiSTUDIO Creator, Ty również możesz wyzwolić takie dźwięki przez proste naciśnięcie przycisku. Jest tu również funkcja „ducking”, która obniża głośność muzyki w tle w trakcie wypowiedzi. Możesz użyć efektów pogłosu itp. aby poprawić klimat i podnieść poziom napięcia w programie. Czy wspominaliśmy o jakości dźwięku? Zapewnienie słuchaczom zrozumiałego dźwięku to także sposób na sprawienie, by poczuli się mile widziani. MiNiSTUDIO Creator ma doskonałe obwody audio odziedziczone z urządzeń do tworzenia muzyki. Dzięki temu możesz uchwycić czysty dźwięk po prostu podłączając mikrofon lub inne źródło dźwięku.

Ponieważ będziesz obsługiwać to urządzenie podczas nadawania, łatwość obsługi jest bardzo ważna. Interfejs użytkownika ma tak mało kontrolerów jak to możliwe. Dlatego może być używany intuicyjnie, nawet przez osoby nieobeznane ze sprzętem muzycznym. Ponadto, aplikacja używana do wybierania efektów i wyzwalania dźwięków ma zakładkę EASY, której może używać każdy i zakładkę EXPERT dla zaawansowanych użytkowników ze wszelkimi szczegółami, jakie możesz sobie wyobrazić.

Użyj Tascam MiNiSTUDIO Creator, aby stworzyć swój własny unikalny program broadcastowy lub podcast, który będzie przekonujący nie tylko dzięki swojej treści, ale też dzięki brzmieniu.

Kompatybilny zarówno z komputerowymi zestawami nagłownymi, jak i z 4-pinowymi słuchawkami z mikrofonem

Poza obsługą profesjonalnych mikrofonów zewnętrznych, MiNiSTUDIO jest również kompatybilny z komputerowymi zestawami nagłownymi oraz 4-pinowymi słuchawkami z mikrofonem, zaprojektowanymi do smartfonów. Do transmisji z tym urządzeniem możesz użyć sprzętu, jaki już posiadasz. Gdy używasz 4-pinowych słuchawek z mikrofonem, podłącz je do złącza słuchawkowego mini-jack.

Dźwięk wejściowy będzie słyszany cały czas

Metoda monitorowania wejścia pozwala na słyszenie dźwięku w słuchawkach zanim zostanie wysłany do komputera. Dźwięk wejściowy jest zawsze wysyłany do wyjść słuchawkowych, więc nie trzeba tego specjalnie ustawiać.

Przycisk „Na żywo“ rozpoczyna nadawanie

Wciśnij przycisk ON aby rozpocząć wysyłanie do komputera dźwięku, jaki słyszysz w słuchawkach. Przycisk będzie podświetlony, gdy dźwięk jest przesyłany.

Funkcja pętli zwrotnej pozwala na streamowanie dźwięku wychodzącego z komputera

Użyj funkcji pętli zwrotnej, która pobiera dźwięk odtwarzany z komputera (WDM) i wysyła go z powrotem do komputera. Dzięki temu możesz odtwarzać muzykę w tle przy użyciu oprogramowania do odtwarzania (iTunes lub Windows Media Player), które jest już zainstalowane na komputerze. Ponieważ ta funkcja pętli zwrotnej jest stale włączona, nie ma potrzeby specjalnego jej ustawiania. Ponadto, wejście stereo AUX ze złączem mini jack pozwala na podłączenie iPoda lub innego przenośnego odtwarzacza muzycznego. Możesz również podłączyć syntezator lub inny instrument stereo do wejścia AUX przy pomocy kabla przejściowego (sprzedawany osobno).

Lekka konstrukcja i uchwyty na pasek pozwalają na użycie przy mobilnej transmisji

Lekka konstrukcja MiNiSTUDIO oznacza, iż nie musisz się wahać czy zabrać go ze sobą. Możesz zaczepić do urządzenia powszechnie dostępny pasek do aparatu i używać go, gdy wisi na twojej szyi. Złącza wejść mikrofonowych są wyposażone w mechanizm blokujący, aby zapobiec odłączeniu w trakcie ruchu.