Riedel Race Of Champions

Race Of Champions (ROC) to coroczne międzynarodowe wydarzenie sportów motorowych z udziałem najlepszych kierowców wyścigowych i rajdowych na świecie, które już od ponad 12 lat korzysta z rozwiązań Riedel. W tym roku ROC skorzystało z systemów MediorNet, Artist i Bolero firmy Riedel do prowadzenia komunikacji na śnieżno-lodowym torze, położonym w północnej Szwecji, zaledwie 100 km od koła podbiegunowego. Kolejny rok z rzędu rozwiązania Riedel pomogły ROC obniżyć koszty infrastruktury, zapewnić jasną i szybką komunikację między zespołami oraz pomoc techniczną na miejscu.

„Poza Race Of Champions wielu z nas pracuje przy innych wydarzeniach sportowych na dużą skalę, więc znamy produkty Riedel i używamy ich w innych projektach. Race Of Champions ma swój unikalny zestaw wyzwań – jest bardzo dynamiczny, rzeczy zmieniają się cały czas, a komunikacja jest absolutnie kluczowa. Nie zdajesz sobie sprawy ze znaczenia komunikacji, dopóki jej nie masz. Na szczęście udało nam się wnieść doświadczenie i wiedzę firmy Riedel do tego wydarzenia, mając pewność, że jeśli coś pójdzie nie tak, rozwiążą to w ciągu zaledwie kilku sekund” – powiedział Dominic Oliff, właściciel i dyrektor operacyjny ROC.

Dzięki 10 modułom MediorNet firmy Riedel, ROC może przesyłać wszystkie komunikaty radiowe, wideo, audio i inne dane za pomocą jednego kabla światłowodowego. Dzięki temu przepływ pracy jest znacznie bardziej opłacalny i elastyczny w całym obiekcie. Ekosystem Riedel Artist obejmuje 36 paneli interkomowych i zintegrowany system Bolero z 24 beltpackami i pięcioma antenami. Dzięki sześciu kanałom w pełnym dupleksie na beltpack, wielu użytkowników może rozmawiać przez interkom w tym samym czasie, pomagając członkom zespołu szybko i wyraźnie informować się nawzajem. Zespół Riedel Managed Technology pozostał również na miejscu podczas trwania wydarzenia, aby zaoferować konfigurację i wsparcie.

Riedel Race Of Champions

Branding during the Race Of Champions 2023 at Pite Havsbad, Sweden on 29 January 2023. (Photo by Will Taylor-Medhurst/Race Of Champions)

ROC to jedyne zawody na świecie, w których gwiazdy Formuły 1, Rajdowych Mistrzostw Świata, IndyCar, NASCAR, Le Mans, Rally X i innych rywalizują ze sobą, jadąc łeb w łeb w identycznych pojazdach. Jest to turniej pucharowy, w którym kierowcy muszą zademonstrować swoje umiejętności, rywalizując w różnych pojazdach. W rezultacie ekipa transmitująca na żywo, obsługa toru, kierowcy i sędziowie muszą być przygotowani na szybkie zmiany i na bieżąco informować resztę zespołu.

„Race Of Champions zawsze było niesamowitym wydarzeniem, a Riedel nadal chętnie pomaga im być najlepszymi w trakcie naszej wieloletniej współpracy. Cieszymy się, że nasze rozwiązania nadal pomagają im pracować niedrogo, szybko i pewnie” – powiedział Marc Schneider, dyrektor wykonawczy ds. globalnych wydarzeń w Riedel.