RTS ODIN

Nowy bazowy produkt w portfolio RTS – system interkomowy ODIN – scala w sobie dziesiątki lat doświadczenia oraz najświeższe innowacje marki RTS w jednym kompaktowym urządzeniu formatu 1U. To urządzenie oferuje najnowszą technologię IP i umożliwia połączenie również istniejących urządzeń opartych na technologii analogowej.

Podczas gdy systemy matrycowe poprzednich generacji były wyraźnie większe, cięższe i droższe w codziennej obsłudze, system ODIN jest cyfrowym rozwiązaniem matrycowym o wiele bardziej dostępnym i prostszym niż kiedykolwiek. ODIN otwiera zalety komunikacji bazującej na technologii IP dla szerokiego grona nowych użytkowników z wielu rynków i na każdym poziomie zaawansowania. RTS stosuje zasadę „myśleć wprzód, łączyć w tył”, dlatego ODIN bezproblemowo integruje się z najbardziej zaawansowanymi systemami interkomowymi dużej skali, powiększając wartość wstępnej inwestycji, a jednocześnie umożliwia ekspansję systemu dla użytkowników mniejszej skali, którzy chcą zachować analogowy system RTS i podnieść go do aktualnych technologii.
Dzięki gniazdom działającym OMNEO IP i łączom analogowym ODIN wspiera systemy bezprzewodowe ROAMEO, pracujące w technologii IP, oraz pulpity z serii KP, a także, jak zawsze, legendarne analogowe pulpity RTS. Połączenie OMNEO, bazujące na Dante, dostępne jest dzięki konektorom RJ-45 lub opcjonalnym gniazdom optycznym SFP. Użytkownik może elastycznie zdefiniować dowolny port z dowolnym rodzajem złącza. Kiedy potrzeby użytkownika wzrosną, ODIN może rozszerzyć się z podstawowych szesnastu portów do stu dwudziestu ośmiu; dzięki połączeniu optycznemu można scalić do ośmiu urządzeń ODIN w jedną matrycę, dysponującą aż tysiąc dwudziestoma czterema portami. Dodatkowe zalety to redundantne zasilacze i pięć wiatraków chłodzących, z których dwa są redundantne. System jest wyjątkowo oszczędny energetycznie – zużywa poniżej 50 W mocy, dzięki czemu redukuje koszty utrzymania. Panel frontowy ma kolorowy interfejs bazujący na ikonach dla najważniejszych zadań i konfiguracji. Aplikacje AZedit i IPedit zostały uaktualnione, by wspierać system ODIN dla jeszcze większych możliwości konfiguracyjnych.
Obojętnie, czy użytkownik chce poszerzyć funkcje systemu bazującego na IP w teatrze lub kościele, czy też celem jest streaming dużego wydarzenia albo zwiększenie efektywności kosztowej reżyserni telewizyjnej lub wozu transmisyjnego, ODIN wyróżnia się jako najbardziej uniwersalny system interkomowy kiedykolwiek stworzony przez firmę RTS. I to wszystko w rozmiarze 1U.