Samsung zaprezentował pierwszy zakrzywiony monitor QLED wyposażony w porty Thunderbolt 3.

Monitor jest kompatybilny z komputerami Mac i PC. Wyposażono go w dwa porty Thunderbolt 3 odpowiedzialne za przesyłanie obrazu, danych i zasilania z niewiarygodną prędkością 40 Gpbs, czyli osiem razy szybciej niż port USB 3. Dostarczają one ponadto zasilanie 85 W za pomocą jednego kabla.
CJ79 pracuje z rozdzielczością 3440 × 1440, wyświetlając obraz na zakrzywionym ekranie w proporcji 21 : 9, co przekłada się bezpośrednio na jego przeznaczenie do profesjonalnych instalacji monitoringu. Operatorzy mogą skorzystać z funkcji takich jak obraz w obrazie (PIP), jak również rozszerzonej wersji usługi picture-by-picture (PBP), dzięki której profesjonaliści mogą wyświetlić dwa niezależne źródła na podzielonym ekranie. W przypadku funkcji picture-in-picture możliwa jest zmiana rozmiaru drugiego źródła do 25% powierzchni ekranu i dowolne umieszczenie podglądu.
Samsung CJ79 wspiera technologię Quantum Dot zapewniającą realistyczny obraz w spektrum kolorów o 125% większym niż sRGB. Zakrzywiony panel VA zapewnia kontrast na 3000 : 1 na całej powierzchni. Osoby zajmujące się profesjonalną obróbką materiałów wideo ucieszy dostępność funkcji AMD FreeSync. Jest ona odpowiedzialna za synchronizację odświeżania między profesjonalną kartą graficzną a wyświetlaczem, co gwarantuje najlepszą jakość obrazu.