Pierwsze oprogramowanie do przetwarzania dźwięku w pełni zoptymalizowane dla mikrofonów konferencyjnych Shure. Bazuje na programowym przetwarzaniu dźwięku na potrzeby konferencji AV. Nie wymaga sprzętowego DSP, dzięki czemu instalacje są prostsze i oferują znacznie ulepszony dźwięk.

 
W dzisiejszych czasach aż 7 na 10 spotkań odbywa się wirtualnie. Podczas 4 na 5 takich spotkań występują problemy z powodu dźwięku. W związku z tym jakość audio jest trzy razy ważniejsza w dużych pomieszczeniach niż w domowych biurach. Ponadto aż 81% pracowników uważa, że poprawa jakości dźwięku bardzo poprawiłaby jakość spotkań.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Shure przygotował rozwiązanie, w którym wszystko, czego potrzebujesz do optymalizacji dźwięku, to nagradzana seria mikrofonów Shure MXA, komputer PC, na którym działa aplikacja do konferencji, oraz oprogramowanie IntelliMix Room. Tak prosta konfiguracja eliminuje zbędny hardware i skomplikowany routing, a intuicyjna obsługa zapewnia bezproblemowe działanie. Razem z IntelliMix Room klient otrzymuje również dostęp do sieci audio Dante niewymagającej dodatkowych licencji czy instalacji. Oprogramowanie działa cały czas w tle, dzięki temu uruchamia się automatycznie ze startem konferencji. Centralnie zarządzana licencja umożliwia łatwe i skuteczne wdrażanie oprogramowania za pośrednictwem globalnej sieci korporacyjnej. Wszystkie podłączone urządzenia Shure są wyposażone w sieciowe szyfrowanie audio Shure, więc jedyne osoby, które je słyszą, to te uczestniczące w rozmowie.