Mikrofon sufitowy Microflex Advance MXA910 marki Shure zawierający technologię Voice Lift został niedawno zainstalowany na terenie U-Collaborate KPMG w Canary Wharf w Wielkiej Brytanii.

Voice Lift zaprojektowany został w celu zwiększenia zakresu rejestrowanych częstotliwości, które przekładają się na możliwość naturalnej rozmowy podczas konferencji. System pozwala np. na zwiększenie poziomu mowy uczestników znajdujących w oddalonych miejscach o 3-6 dB. Tym samym nie muszą oni mówić głośniej aby być słyszanymi wyraźnie. U-Collaborate KPMG to dostosowane do potrzeb, innowacyjne środowisko, które łączy wiedzę w zakresie rozwiązywania problemów i wiedzę o MŚP, aby pomóc klientom przezwyciężyć złożone wyzwania, jakie przed nimi staną w trakcie rozmów i konferencji. W pełni skalowalny system umożliwia stworzenie odpowiednich warunków technicznych dla konferencji składającej się nawet ze 120 uczestników w dzień lub dwa, a nie w miesiąc.
MXA910 zapewnia odpowiednie pokrycie przestrzeni, jak również ma wbudowaną funkcję automatycznego miksowania, co znacznie ułatwia prowadzenie rozmów. Ponadto może on błyskawicznie zostać wdrożony w istniejących już instalacjach Dante i AES67. Istotną cechą jest możliwość włączenia szyfrowania w połączeniu z procesorem IntelliMix P300 lub z interfejsami Shure Audio Network, które zawierają technologię szyfrowania AES-256, by chronić rejestrowane dane przed niepowołanymi osobami.
– Dużo pracy, którą wykonujemy, to w rzeczywistości rozmowa. – mówi Paul Guy, inżynier w dziale Collaboration Solutions w KPMG. – Ludzie rozmawiają z ludźmi z różnych miejsc w firmie rozumiejąc ich różne punkty widzenia. Ułatwiamy im komunikację. – dodaje.
– Jest masa ludzi, którzy widząc mikrofon, wpadają w przerażenie. – stwierdza Guy. – Korzystając z MXA910 z funkcją Voice Lift nie widzą ich i mogą rozmawiać swobodnie. Organizatorzy nie muszą już rozdawać uczestnikom mikrofonów. To znacznie ułatwiło współpracę, a rozmowy są naturalne. – podsumowuje wypowiedź Paul Guy.