Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji i chmurze rozwiązań sieci biznesowych i domowych, ogłosił partnerstwo z ATEN liderem w zakresie zarządzania AV/IT. Partnerstwo to ma na celu wprowadzenie nowego elementu Networked AV w przełącznikach. Zapewni to płynną integrację systemu dostarczając niezawodne i kompletne rozwiązanie AV-over-IP. Partnerzy handlowi mogą teraz znaleźć większą skalowalność i łatwiejszą instalację. To wszystko dzięki wyspecjalizowanemu trybowi Networked AV firmy Zyxel. Dostępnego w gamie przełączników, idealnych do wydarzeń sportowych, ścian wideo, restauracji i centrów sterowania.

Coraz więcej systemów AV przechodzi od tradycyjnej infrastruktury przełączników macierzowych do standardowej technologii opartej na protokole IP, aby sprostać stale rosnącej różnorodności aplikacji AV-over-IP. To przejście oferuje potencjał większej skalowalności, większej odległości, mniejszego okablowania i łatwiejszej instalacji, dzięki technologii opartej na protokole IP. Jednak wiele firm nadal uważa, że ​​ścieżka jest trudna, ze względu na brak znajomości ustawień sieci przełączników.

Aby rozszerzyć szeroki zasięg różnych aplikacji sieciowych, specjalnie zaprojektowany tryb Networked AV zawiera dostosowanego do potrzeb kreatora konfiguracji. Obsługuje on najczęściej używane funkcje sieci podczas korzystania z usług przesyłania strumieniowego. Towarzyszy temu nowy pulpit nawigacyjny Networked AV. Przedstawia on najbardziej przydatne elementy, w tym port, system i przepustowość, a także zużycie energii. Oznacza to, że ​​użytkownicy mogą natychmiast zobaczyć bieżący stan sieci, aby z łatwością konserwować i konfigurować przełącznik.

– Wyzwania związane z przejściem na AV-over-IP generowane przez błędną konfigurację sieci mogą często wpływać na wrażenia użytkownika związane z oglądaniem. Specjalnie dostosowany sieciowy tryb AV firmy Zyxel ma na celu sprostanie tym wyzwaniom. Zapewnienie łatwego i stabilnego rozwiązania sieciowego, od sal lekcyjnych po bary sportowe czy wyświetlacze ścienne w centrum sterowania. Wspierani przez naszą silną współpracę ze specjalistą AV, ATEN, chcemy wprowadzić na rynek nową, silną ofertę. Aby rozwiązać problemy naszych partnerów dystrybucyjnych przy świadczeniu usług AV-over-IP” – powiedział Crowley Wu, wiceprezes Zyxel’s Networking SBU.

 

– ATEN jest dostawcą rozwiązań Pro AV i IT z doskonałym doświadczeniem w integracji. Wraz z firmą Zyxel, profesjonalnym dostawcą przełączników Ethernet, posiadającym dogłębną wiedzę na temat multiemisji IP do różnych zastosowań, możemy zapewnić najwyższej jakości dźwięk i obraz wysokiej rozdzielczości wraz z profesjonalnymi wskazówkami, aby zmniejszyć wysiłek związany z integracją – skomentował Nicholas Lin, starszy wiceprezes ATEN ds. badań i rozwoju oraz marketingu globalnego.

 

Sieciowy tryb AV jest dostępny w zarządzanych przełącznikach GbE warstwy 2 serii GS2220. Począwszy od oprogramowania układowego w wersji 4.70, która została wydana we wrześniu, a będzie dostępna w serii XGS2210 jeszcze w tym roku.