Jabra Evolve2 65 Flex

Słuchawki dla tych, którzy biuro muszą mieć zawsze przy sobie. Obowiązki służbowe coraz częściej wykonywane są poza biurem. Nieustannie przemieszczający się pracownicy rozstawiają swoje biuro – na które składa się tylko laptop, kamera osobista i zestaw słuchawkowy – praktycznie wszędzie, pod warunkiem, że jest tam też dobre połączenie internetowe. Takimi miejscami mogą być kawiarnie, biblioteki, ale także uczelniane korytarze czy nawet food courty w galeriach handlowych. Rzadko się zdarza, aby tego typu miejsca zaprojektowane były z uwzględnieniem optymalnych warunków pracy współczesnych cyfrowych nomadów. 

Aby pracować w miejscu akustycznie nieprzystosowanym do tego celu, konieczne jest uzbrojenie się w naprawdę dobry zestaw słuchawkowo-mikrofonowy, który spełni długą listę wymagań. Jednym z ważniejszych jest całkowita izolacja dźwięków otoczenia, a jednocześnie optymalne przenoszenie głosu użytkownika przez mikrofon. Konstrukcja słuchawek powinna umożliwiać całodzienne noszenie ich na uszach. Czy Jabra Evolve2 65 Flex są takim rozwiązaniem? Producent zaprojektował ten zestaw słuchawkowy tak, by całkowicie obejmował uszy. Technologia o nazwie Jabra Air Comfort oraz elastyczne nauszniki otaczające przetwornik o średnicy 28 milimetrów gwarantują nie tylko izolację mechaniczną, ale też dużą wygodę nawet przy długotrwałym noszeniu.

Jabra Evolve2 65 Flex

Zestaw słuchawkowy Jabra Evolve2 65 FLEX przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą stworzyć własne mobilne biuro do pracy w absolutnie każdych warunkach. Słuchawki Jabra Evolve2 65 Flex można łatwo złożyć dzięki konstrukcji „fold and go”. Złożone i w etui zmieszczą się nawet w kieszeni bluzy. Konstrukcja Evolve2 65 FLEX ułatwia całodzienną pracę ze słuchawkami na uszach. Miękka pianka na pałąku, elastyczne nauszniki Jabra Air Comfort stoją na straży komfortu użytkownika.

Wewnątrz składanego pałąka znajduje się bardzo miękka pianka, która zapewnia dodatkową amortyzację. Eliminację hałasu otoczenia zapewnia hybrydowe ANC, według przeprowadzonych testów jest to najlepiej pracujące ANC w tej klasie słuchawek. Dźwięk dobiegający z przetworników jest zoptymalizowany zarówno do zastosowań biznesowych, jak i do słuchania muzyki. Wykorzystując wszystkie powyższe funkcje, możliwe jest używanie Jabra Evolve2 65 Flex nie tylko w trakcie spotkań, ale też do relaksu przy ulubionej muzyce. Mikrofon umieszczony jest na nieco krótszym wysięgniku niż w innych rozwiązaniach, co więcej – możliwe jest jego całkowite ukrycie w obudowie prawej słuchawki. Za wysoką jakość zbieranego przez mikrofon dźwięku odpowiada technologia Jabra ClearVoice. To dzięki temu rozwiązaniu realizowana jest funkcja kształtowania wiązki mikrofonu – kolejny sposób Jabra na eliminację niepożądanych dźwięków otoczenia i zwiększenia zrozumiałości wypowiadanych przez użytkownika słów.

Jabra Evolve2 65 Flex

Opcjonalna stacja ładująca, a zarazem podstawka pod słuchawki, ułatwi utrzymanie Evolve2 65 Flex w nieustannej gotowości do pracy. Ledwo tutaj widoczny pałąk mikrofonu schowany w obudowie nausznika. W takiej konfiguracji słuchawki świetnie się nadadzą do relaksu przy ulubionej muzyce.

Aby kształtowanie wiązki mikrofonów było możliwe, konieczna jest współpraca kilku przetworników mikrofonowych ze sobą. W Jabra Evolve2 65 Flex wbudowane jest łącznie 6 mikrofonów – dwa analogowe o czułości -38dBv/Pa oraz cztery cyfrowe MEMS o czułości -26 dBFS/Pa. Pasmo przenoszenia mikrofonów zawiera się w zakresie od 10 Hz do 10 kHz.

Wspomniane wcześniej sprytne ukrycie mikrofonu to element konstrukcji typu „fold and go”, kolejne elementy to składany pałąk oraz nieco zmniejszone nauszniki. Te ostatnie można odwrócić i złożyć do wewnątrz pałąka by następnie schować całość w dostarczany wraz z Evolve2 65 Flex etui. Tak spakowane słuchawki zmieszczą się nawet w kieszeni, dodając nieco więcej wygody do codziennej pracy w „trzeciej przestrzeni” (którą może być biuro coworkingowe czy kawiarnia).

Jabra Evolve2 65 Flex

Evolve2 65 FLEX dostarczane są wraz z chroniącym je wytrzymałym etui. Zmieszczą się wszędzie, także w teczce z dokumentami. Z Jabra Evolve2 65 Flex możliwe jest rozstawienie mobilnego biura wszędzie tam, gdzie można postawić laptopa i gdzie dostępne jest połączenie internetowe.

Słuchawki oferują bezprzewodowe połączenie z laptopem czy telefonem za pośrednictwem Bluetooth 5.2. Można więc połączyć się z dwoma urządzeniami jednocześnie, a maksymalna odległość, dla jakiej połączenie jest zachowane, to 30 metrów. Pełne naładowanie baterii słuchawek pozwala na 32 godziny nieprzerwanego słuchania muzyki lub 20 godzin ciągłych rozmów, czas ten skraca się do 15 godzin, gdy użytkownik włączy ANC oraz światło informujące otoczenie o zajętości Busylight. Ładowanie przewodowe realizowane jest przez klasyczny kabel USB-C, po całkowitym rozładowaniu potrzebne jest 120 minut podłączenia do ładowarki, by baterie zostały w pełni naładowane i gotowe do kolejnych godzin nieprzerwanej pracy. Jabra Evolve2 65 Flex są certyfikowane dla wielu platform Unified Communications, wśród których jest nie tylko Microsoft Teams, Zoom Rooms, Google Meet, ale też Alcatel-Lucent, Avaya, Cisco, Unify, MFi orazAmazon Chime.

Jabra Evolve2 65 Flex

Zestaw Evolve2 65 Flex połączyć można bezprzewodowo z dwoma urządzeniami jednocześnie. Mają też certyfikację dla praktycznie wszystkich platform UC.

Zestaw słuchawkowy Jabra Evolve2 65 Flex zadebiutował, wraz z dwoma mniejszymi braćmi Evolve2 50 i Evolve2 55, 27 marca 2023 roku. Wszystkie trzy urządzenia uzupełniają portfolio najlepiej sprzedającej się linii profesjonalnych zestawów słuchawkowych. Jabra Evolve2 65 Flex spełnia wszystkie najważniejsze wymagania stawiane elementom wyposażenia prawdziwie mobilnego biura. Są łatwe do złożenia i przeniesienia, a zarazem zapewniają wysoki komfort pracy lub rozrywki, nawet w hałaśliwym otoczeniu, oraz nieskrępowaną wolność przemieszczania się (choćby tylko po kawę). Warto też spojrzeć w kierunku opcjonalnych akcesoriów, na przykład bezprzewodowej stacji ładującej, pełniącej jednocześnie funkcję podstawki dla słuchawek.

TEKST: Andrzej Pawluś, „AVIntegracje”