W ofercie firmy Monacor Polska pojawił się nowy system konferencyjny EDC 2000 marki BXB. Jest to następca bestsellerowego systemu EDC 1000, znanego w Polsce już od 7 lat. W porównaniu z wcześniej oferowanym rozwiązaniem, EDC 2000 pozwala na obsługę znacznie większych spotkań niż dotychczas. Maksymalna liczba obsługiwanych pulpitów mikrofonowych wzrosła ze 138 aż do 256, a przestarzałe jak na dzisiejsze czasy analogowe okablowanie zastąpiono kablami sieciowymi Cat.

[ SPRAWDŹ CENĘ ]

Jednostka centralna wyposażona jest w czytelny wyświetlacz, pozwalający na łatwe zarządzanie pracą systemu poprzez menu sterujące. Użytkownik może w ten sposób wybrać jeden z trzech trybów pracy, ustalić dopuszczalną liczbę aktywnych jednocześnie mikrofonów, wyregulować głośność lub włączyć automatyczną funkcję wyłączania mikrofonów po zakończeniu wypowiedzi.

Do jednostki centralnej można bezpośrednio podłączyć cztery gałęzie po 15 pulpitów każda. W przypadku większych wydarzeń konieczne jest zastosowanie modułów rozszerzających, pozwalających na zasilenie kolejnych stacji mikrofonowych.

W systemie EDC 2000 mamy do dyspozycji dwa typy pulpitów mikrofonowych: dla przewodniczącego i dla delegatów. Na pierwszy rzut oka różnią się one tylko liczbą przycisków, ale to właśnie ten dodatkowy przycisk pozwala na sprawne prowadzenie dyskusji. Dzięki niemu, osoba prowadząca spotkanie ma możliwość przerwania wypowiedzi krewkiemu delegatowi lub odebrania głosu pozostałym uczestnikom podczas kłótni.

Każdy z pulpitów wyposażony jest w głośnik oraz gniazdo DIN do podłączania mikrofonu na gęsiej szyi. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą elastyczność rozwiązania. Polski dystrybutor oferuje mikrofony na gęsiej szyi o różnej długości (od 43 do 70cm), co pozwala na dostosowanie się np. do szerokości stołu w sali obrad. Ponadto, w niewielkich pomieszczeniach nie ma nawet konieczności instalowania dodatkowego nagłośnienia, gdyż uczestnicy słyszą wypowiedzi pozostałych prelegentów. W większych pomieszczeniach, dźwięk z systemu konferencyjnego można oczywiście podłączyć do zamontowanego tam nagłośnienia.

Łączenie pulpitów odbywa się w sposób kaskadowy, za pomocą dedykowanych patchcordów z metalowymi wtykami RJ45. Po każdorazowym uruchomieniu systemu następuje automatyczne testowanie poprawności podłączenia, co jest kolosalnym ułatwieniem dla osób przygotowujących obrady.

Nowy system EDC 2000 można w prosty sposób rozbudować także o funkcję śledzenia mówców, znaną dotychczas ze znacznie kosztowniejszego systemu FCS tego producenta. Jednostka centralna posiada wbudowany moduł do sterowania kamerami szybkoobrotowymi poprzez port RS-232. Dzięki temu, uczestnicy spotkania oraz osoby śledzące wydarzenie online widzą kto w danym momencie zabiera głos.