System kontroli ATEN Control System pozwala na stworzenie idealnego środowiska AV. Dzięki niemu spotkania biznesowe, szkolenia, interaktywne wideokonferencje zyskają komfort sterowania bez komplikacji.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

System pozwala stworzyć nowoczesne środowisko łączące różnego rodzaju zaawansowany technologicznie sprzęt. ATEN Control System pozwoli połączyć prezentację, dźwięk, wideo i oświetlenie w bezproblemowo pracujący ekosystem. Dzięki niemu zyska się nie tylko funkcję sterowania, ale i automatyzacji. Oparty na sieci Ethernet ATEN Control System składa się ze sterowników, modułów rozszerzeń, konfiguratora i interfejsów sterujących. Łączy wszystkie urządzenia sprzętowe w pomieszczeniu lub dużym obiekcie, aby zapewnić scentralizowane sterowanie. Odbywa się to bezpośrednio z dowolnego urządzenia mobilnego i interfejsu ATEN Control System. Urządzenia mogą wchodzić w interakcje i inteligentnie reagować na siebie nawzajem. Możliwe jest to za pomocą wstępnie zaprogramowanych działań w celu wykonania w pełni zautomatyzowanej serii zaawansowanych operacji. Stan sprzętu jest synchronizowany w czasie rzeczywistym we wszystkich interfejsach sterowania, umożliwiając bezkonfliktową kontrolę wielu użytkowników jednocześnie.

System sterowania ATEN jest wdrażany w trzech prostych krokach: połącz, skonfiguruj i steruj. Łatwe konfigurowanie i dostosowywanie wzorców sterowania nie wymaga znajomości programowania. Control System oferuje duże możliwości rozbudowy, dzięki szerokiej gamie modułów rozszerzeń ATEN, bazie danych ponad 10 000 sterowników urządzeń oraz obsłudze popularnych standardów i protokołów sterowania, w tym KNX, HTTP (S), Telnet, TCP, UDP i over IP. Zaawansowane rozwiązanie oparte na jednym oprogramowaniu tworzy intuicyjne interfejsy sterowania dla dowolnego urządzenia mobilnego. Specyficzne potrzeby można wygodnie dostosować, wybierając z obszernej biblioteki opcji działania i elementów projektu. Obsługa urządzeń mobilnych z systemem iOS, Android i Windows ułatwia scentralizowane sterowanie różnymi pokojami. Odbywa się to za pośrednictwem profili zdefiniowanych przez użytkownika z prostymi operacjami wskaż i dotknij.