Clevertouch CM Pro

Klasycznie rozumiane monitory all-in-one to wyświetlacze przeznaczone do sal konferencyjnych, napakowane funkcjami przydatnymi przy prowadzeniu spotkań. Tymczasem Clevertouch posiada urządzenia, które nie tylko sprawdzą się przy wspólnej pracy, ale też pozwolą na prezentację treści digital signage. Producent wbudował w monitory Clevertouch CM Pro system CleverLive, multiplikując w ten sposób możliwości jego zastosowania.

W grupie Clevertouch CM Pro mieści się aż siedem monitorów, w rozmiarze od 43” aż do 98”. Wszystkie mają matrycę IPS i jasność 500 cd/m2, poza jednym rodzynkiem – wyświetlacz o przekątnej 86” oferuje jasność 400 cd/m2. Oczywiście rozdzielczość wyświetlanego obrazu, niezależnie od wielkości, to 3840 x 2160 pikseli. Każdy Clevertouch CM Pro wyposażony jest w system operacyjny Android w wersji 9.0, a do dyspozycji jest 16 GB pamięci eMMC. Dzięki wbudowaniu systemu operacyjnego, monitory mogą wykorzystać możliwości platformy CleverLive, i pracować zarówno jako typowe wyświetlacze systemu digital signage (co czasem tłumaczone jest jako „cyfrowe oznakowanie”) oraz jako ekrany wyświetlające treść w czasie spotkań w salach konferencyjnych.

Clevertouch CM Pro

Clevertouch CM Pro dostępne są w rozmiarach 43, 50, 55, 65, 75, 86 i 98 cali. Każdy, poza największym, może pracować w orientacji portretowej i pejzażowej. Dzięki kodom QR wyświetlanym na monitorze Digital Signage Clevertouch CM Pro użytkownik ma możliwość lepszej interakcji z wyświetlaną na monitorze treścią.

W zastosowaniach monitorów Clevertouch CM Pro pomaga możliwość pracy zarówno w orientacji portretowej jak i pejzażowej (poza największym, 98” modelem) oraz możliwość zarządzania zasilaniem. W monitorach jest także dostępne zarządzanie MDM (Mobile Device Management), czyli oprogramowanie pozwalające na zdalne monitorowanie, zarządzanie i zabezpieczanie firmowych urządzeń. Jakby tego było mało, w bezpłatnej platformie CleverLive dostępne jest Clevertouch Digital Signage. Treść, która ma być pokazana na monitorach można przygotować w aplikacji uruchomionej na laptopie, a potem opublikować na wybranych lub wszystkich wyświetlaczach. Edycj a treści może odbywać się w czasie rzeczywistym, a producent ciągle usprawnia działanie tej części ekosystemu, zapowiadając nowe funkcje i poprawę zachowania i wyglądu aplikacji. Już teraz na monitorze wyświetlić można różne źródła – od kanałów RSS, przez podgląd mediów społecznościowych aż po klasyczne zdjęcia, teksty czy klipy filmowe.

Clevertouch CM Pro

CleverLive pomaga stworzyć wirtualne przyciski na tablecie lub smartfonie. Ich wywołanie powoduje uruchomienie triggera zaprogramowanego wcześniej przez administratora.

Bardzo ciekawą funkcją, z którą spotkałem się tylko w przypadku rozwiązań Clevertouch, jest wyświetlany na monitorze QR kod. Jego zeskanowanie telefonem lub tabletem umożliwia wywołanie jednego z wcześniej zaprogramowanych presetów. Te funkcję można użyć na przykład do zameldowania się gości konferencji czy wydarzenia lub sprawdzenia wiadomości ze świata. Możliwe jest także sterowanie treścią wyświetlaną na monitorze poprzez wywołanie triggera na tablecie, telefonie, a także na panelach systemu rezerwacii sal, Live Rooms, producenta. Za sprawą tej opcji, możemy błyskawicznie dopasować treści np. do aktualnej pogody, pory dnia czy roku.

Clevertouch CM Pro

Clevertouch CM Pro jako część system rezerwacji może wyświetlać zbiorczą agendę spotkań we wszystkich salach.

Z kolei w salach spotkań Clevertouch CM Pro oferuje natywne przesyłanie bezprzewodowe. Airserver Screen Casting opracowany przez Clevertouch pozwala na wyświetlenie powielonych na monitorze treści z telefonu czy laptopa przy użyciu AirPlay, Miracast czy GoogleCast. Do takiego przesyłania treści nie jest wymagane instalowanie żadnej aplikacji, więc każde urządzenie personalne jest praktycznie natychmiast gotowe do współpracy z Clevertouch.

Clevertouch CM Pro

Airserver Screen Casting dostępny w Clevertouch CM Pro daje dostęp do natywnej transmisji bezprzewodowej, niezależnie od wykorzystywanego system operacyjnego i bez instalacji jakiejkolwiek aplikacji.

Wspomniane wcześniej narzędzie CleverLive nie wymaga żadnych opłat abonamentowych. Jest to usługa chmurowa, więc użytkownik ma dostęp do swojego spersonalizowanego pulpitu z każdego miejsca na świecie. Na pulpicie sprawdzić można stan wyświetlanej treści i monitora, zawartość prezentacji czy zajętość pamięci systemowej. Treść na monitor można stworzyć samemu lub skorzystać ze sporej biblioteki gotowych szablonów. I to właśnie w CleverLive dokonuje się integracji z kodami QR, które wyświetla monitor. Co więcej, administrator może wysłać komunikat na pojedynczy monitor, całą ich grupę lub wszystkie wyświetlacze, do których zarządzania ma uprawnienia.

Clevertouch CM Pro

Komunikat ostrzegawczy stworzony w oparciu o platformę CleverLive może być wyświetlony na każdy z wyświetlaczy Clevertouch.

Podsumowanie
Opisując rozwiązania Clevertouch CM Pro oraz platformę CleverLive, nie sposób nie wspomnieć chociaż jednym słowem o platformie rezerwacji sal LiveRooms. To narzędzie również integruje się z CleverLive, a na monitorach CM Pro pracujących jako wyświetlacze digital signage można wyświetlić agendę spotkań lub przywołać QR kod pozwalający na sprawdzenie listy i pojemności poszczególnych sal.Na koniec dodam, że Clevertouch współpracuje z wiodącymi na rynku producentami, dzięki czemu połączenie monitorów i wideobarów pozwala stworzyć wygodne środowisko MS Teams Rooms czy Zoom Rooms.

Clevertouch CM Pro

CleverLive to narzędzie ułatwiające łatwą konfigurację wyświetlanych treści w oparciu o filozofię drag’n’drop.

 

Clevertouch CM Pro

Oczywiście platforma CleverLive pozwala na zarządzanie panelami systemu rezerwacji sal Room Booking.

 

Clevertouch CM Pro

Przykład zastosowania monitorów z serii CM Pro w instalacji digital signage.

TEKST: Andrzej Pawluś, „AVIntegracje”