Yamaha VXL1-16P

W ofercie Yamahy znajdziemy wiele interesujących rozwiązań, w tym system głośników instalacyjnych stworzonych z myślą o salach konferencyjnych.

Za sprawą dystrybucji sygnału audio przez Dante i zasilania prze PoE, system głośników VXL1-16P może zostać zainstalowany w dowolnej sali konferencyjnej, również w tych z istniejącą już infrastrukturą IP. Głośniki podłączamy przy użyciu kabli LAN ich instalacja jest prosta i intuicyjna, nie wymaga dodatkowych końcówek mocy, a przemyślany projekt wizualny systemu umożliwia jego integrację bez ingerencji w wystrój wnętrza sali.
VXL1-16P został oparty na szesnastu przetwornikach w konfiguracji liniowej, zapewniając dotarcie sygnału audio do każdego uczestnika spotkania i jednocześnie redukując dyspersję w pionie oraz odbicia między sufitem a ścianami. Umożliwia zachowanie energii dźwięku i jego dotarcie na znaczne odległości. Pojedynczy głośnik ma średnicę 3,75 cm (1,5 cala). Ich umieszczenie w wąskiej obudowie o szerokości zaledwie 5,4 cm umożliwia instalację w każdym pomieszczeniu, nawet o graniczonej przestrzeni, zapewniając pokrycie poziome wynoszące aż 170°.