ATEN CM1284

W ofercie marki Aten pojawił się nowy przełącznik ułatwiający dostęp do wielu stacji roboczych czy serwerów, przełączanie sygnałów i ich podgląd oraz sterowanie za pomocą jednej myszki i klawiatury.

ATEN CM1284 to przełącznik USB HDMI Multi-View KVMP wyposażony w cztery porty USB, który poprawiają efektywność podczas pracy z wieloma komputerami i serwerami. CM1284 pozwala użytkownikom skutecznie zarządzać danymi, umożliwiając jednoczesne wybieranie, przełączanie i wyświetlanie wielu źródeł oraz ich niezależną kontrolę za pomocą klawiatury i myszy.
Do dyspozycji mamy cztery wejścia HDMI obsługujące sygnały w jakości do 4K (4096 × 2160 @ 30 Hz), wejścia USB, złącza mikrofonowe i głośnikowe oraz dwa wyjścia umożliwiające podłączenie dwóch monitorów dla operatora.
Na każdym z nich można wyświetlić obraz z podłączonych komputerów w takich konfiguracjach jak: Quad View, Picture in Picture (PiP), Picture by Picture (PbP), Picture on Picture (PoP) oraz w trybie pełnoekranowym. Dzięki funkcji Boundless Switching, przesuwając myszką po ekranie, użytkownicy automatycznie otrzymują dostęp do właściwego komputera.
Dzięki połączeniu łańcuchowemu (Daisy Chain Control) użytkownicy mogą kontrolować do trzech dodatkowych jednostek CM1284 z poziomu jednej konsoli. Możliwe jest także kaskadowanie dodatkowych jednostek CM1284, aby móc zarządzać maksymalnie szesnastoma stacjami roboczymi wraz z możliwością wyboru sygnału wideo oraz ich kontroli za pomocą myszki i klawiatury.