Jednym z ważniejszych zadań instalacyjnych systemów nagłośnieniowych jest odtwarzanie komunikatów. Monacor ma w swojej ofercie system umożliwiający automatyzację tego procesu.

[ SPRAWDŹ CENĘ ]

Zestaw przeznaczony do automatycznego wyzwalania komunikatów składa się z dwóch kluczowych elementów. Pierwszym z nich jest podwójny moduł rozszerzający Monacor PA-1200EX. Producent przewidział go do współpracy ze wzmacniaczami miksującymi z serii PA. Umożliwia montaż do dwóch modułów rozszerzających. Inżynierowie wyjścia audio zrealizowali na złączach XLR. Konstrukcja obudowy przeznaczona jest do montażu w racku i zajmuje 2U. Jego waga wynosi 4,5 kg, a zasilany jest sieciowo 230V lub awaryjne 24V.

Kolejnym elementem jest moduł komunikatów cyfrowych oraz timer’a Monacor PA-1120DMT. Producent zainstalował w nim podświetlany wyświetlacz mieszczący dwa rzędy po osiem znaków. Konstrukcja zawiera zegar DCF77 synchronizowany radiowo dla zapowiedzi czasowych. Moduł posiada pamięć wewnętrzną, która jest w stanie pomieścić 26 plików audio. Czytnik kart micro SD umożliwia kopiowanie plików do pamięci wewnętrznej. Użytkownik może zaprogramować do 20 zdarzeń dla każdego dnia. PA-1120DMT ma sześć komórek pamięci i oferuje możliwość wywoływania zapowiedzi z poziomu mikrofonu.

A jeśli o mikrofonie mowa, to Monacor w swojej ofercie ma model DH-95NP. To doręczny mikrofon dynamiczny o niskiej impedancji wyposażony w przycisk push-to-talk. W komplecie znajdziesz uchwyt mikrofonowy oraz spiralny kabel zakończony wtykiem JACK 6,3 mm, kompatybilny z modułem PA1120DMT.