Datapath Fx4

Datapath Fx4 został doceniony przez użytkowników – procesor został nominowany do InAVation Awards 2018, które jest jednym z wyróżnień przyznawanych podczas targów ISE.

Przypomnijmy, co oferuje Datapath Fx4. Urządzenie jest niezależnym kontrolerem ekranów składających się na signage, wspiera różne rodzaje wejść, z których sygnał możemy przekazać dalej, jednocześnie rozdzielając na cztery wyjścia DisplayPort lub HDMI. Fx4 oferuje jedno wejście zrealizowane na DisplayPort1.2 oraz dwa HDMI (1.4) pozwalające przetwarzać sygnał w jakości 4K przy prędkości 60 kl/s oraz UHD przy 30 kl/s. Na każde z dostępnych wyjść możemy skierować sygnał z dowolnego wejścia z uwzględnieniem skalowania, wycinania fragmentu obrazu, a także rotacji.
Interesującą funkcją jest to, iż sygnał wejściowy (region) może być powielany, co umożliwia kreatywne tworzenie splotów materiałów finalnych na ścianach wideo. Datapath Fx4 oferuje dwa porty Ethernet, pozwalające dodać urządzenie do sieci, przy czym, gdy kontrolery zostały połączone kaskadowo, to tylko jeden z nich musi być podłączony do sieci bezpośrednio.