Firma DiGiCo zaprezentowała nową konsoletę, która świetnie się sprawdzi w salach konferencyjnych i aulach.

Quantum338 do naszej dyspozycji oddaje nowe rozwiązania konstrukcyjne, które cechuje elastyczność i szybkości działania, do której przyzwyczajeni są użytkownicy konsolet z serii Quantum. Najnowszy model oparty został na układach FPGA 7-generacji, oferuje 128 kanałów wejściowych, z 64 szynami wyjściowymi i matrycą 24 x 24. Wszystkie kanały wyposażone zostały w dynamiczny korektor, wielopasmowy kompresor oraz efekty DiGiTube. Charakterystyczny nowy, ciemny interfejs graficzny i trzy, zupełnie nowe 17-calowe, dotykowe ekrany o jasności 1000 nitów, wyświetlają: ekran SD, meter bridge w górnej części oraz po lewej, dotykowe przyciski szybkiego wyboru na każdym ekranie. Istnieje również 70 indywidualnych wyświetlaczy kanałów TFT, a powierzchnia robocza zawiera 38 czułych na dotyk tłumików o długości 100 mm umieszczonych w trzech blokach po 12 tłumików, a także dwa dedykowane tłumiki przypisywane przez użytkownika, każdy z funkcją wysokiej rozdzielczości pomiaru wysterowania. Za najwyższą jakość wprowadzanego sygnału odpowiadają wbudowane w konsoletę, 32-bitowe przedwzmacniacze wejściowe „Ultimate Stadius”, wraz z sześcioma pojedynczymi lub trzema redundantnymi połączeniami MADI, dwoma gniazdami kart rozszerzających w formacie DMI i wbudowanym interfejsem audio na złączu USB do rejestracji, odtwarzania oraz wirtualnych prób.
To jednak nie wszystko ponieważ Quantum338  wyposażony został w nowe, zintegrowane (nie wymagające zajmowania insertów) wtyczki Mustard Processing™, Spice Rack™, Nodal Processing™. Na pokładzie mamy również funkcję True Solo, wprowadzoną na rynek w ubiegłym roku dla Quantum 7.
Mustard Processing to potężny zestaw modułów przetwarzania, które działają równolegle ze standardową obsługą kanałów. Każdy procesor zapewnia wybór dwóch symulatorów przedwzmacniacza, czteropasmowego korektora (w tym filtrów all-pass), czterech różnych kompresorów  z opcją kompresji równoległej i bramka/ducker. Quantum338 wyposażony został w 36 monofonicznych procesorów Mustard™, które można stosować zarówno na wejściach jak i wyjściach.
Natomiast Spice Rack™ oparty jest na natywnym przetwarzania FPGA w stylu wtyczek, umożliwiając zbudowanie racka z maksymalnie ośmioma procesorami stereo. Pierwszym z nich jest Chilli 6 – sześciopasmowy kompresor, który pozwala na pełną kontrolę wszystkich parametrów, w tym unikatową, opatentowaną przez DiGiCo „kontrolę kształtu”, co ułatwi dostosowanie głosu uczestników konferencji.
„Cała architektura systemu jest nowa i ekscytująca. W skrócie, poprawiliśmy klarowność dźwięku, dostarczyliśmy więcej zabawek audio, większe, jaśniejsze wielodotykowe ekrany PCAP, lepszą stronę wizualną interfejsu i zupełnie nową architekturę powierzchni roboczych!” – podsumował Austin Freshwater, dyrektor generalny DiGiCo.