Firma Edbak specjalizuje się między innymi w produkcji różnego rodzaju statywów oraz uchwytów do monitorów i ekranów LED i LCD. W niniejszym numerze przyjrzymy się jednemu z takich produktów, modelowi STD17.

[fusion_dropcap boxed=”no” boxed_radius=”” class=”” id=”” color=”#0a0304″]E[/fusion_dropcap]krany i monitory możemy spotkać praktycznie wszędzie. Towarzyszą nam w przestrzeniach handlowych, miejscach użyteczności publicznej, szkołach, miejscach pracy etc. Sposobów na ich wykorzystanie jest coraz więcej, a sprzyja temu między innymi postęp technologiczny i dominująca kultura obrazkowa. Prezentowane w ten sposób treści są dla wielu osób nie tylko bardziej atrakcyjne, ale również łatwiej przyswajalne. W ślad za rozwijającą się technologią rosną oczekiwania użytkowników i coraz większe wymagania wobec sprzętu. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Edbak, oferująca bardzo szeroką gamę produktów, wśród których znajdziemy między innymi statywy i uchwyty do ekranów oraz monitorów oraz uchwyty do rzutników multimedialnych, infokioski i specjalne obudowy. W niniejszym numerze „Pod lupą” przyjrzymy się jednemu z nowszych produktów firmy Edbak, czyli profesjonalnemu statywowi do monitorów LED i LCD o symbolu STD17. Zapraszam do dalszej lektury, aby dowiedzieć się, jakie możliwości oferuje.

leia o relatório completo

Konstrukcja
STD17 wykonany jest bardzo solidnie i z dbałością o każdy detal. Potwierdzeniem tych słów niech będzie słuszna waga całości, wynosząca aż 47 kg (razem z podstawą). Zastosowanie żeliwnej podstawy jest gwarantem stabilności i odpowiedniej wytrzymałości, a modularna konstrukcja umożliwia jej składanie. Górna granica ciężaru, jaki może udźwignąć STD17, to 30 kg. Statyw przystosowany jest do montażu monitorów o przekątnej obrazu od 37 do 60 cali i oferuje spory zakres regulacji wysokości, mieszczący się w granicach 30–160 cm. Specjalna konstrukcja pozwala odchylić zamocowany ekran w pionie w zakresie od –6° do +9°. Stand oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej. Obsługiwane standardy VESA to: 100 × 100, 200 × 100, 200 × 200, 300 × 300, 400 × 200, 400 × 300, 400 × 400, 500 × 300 i 600 × 400 mm.

Możliwości
Podczas projektowania modelu STD17 producent skupił się głównie na jego funkcjonalności. Dzięki temu udało się stworzyć unikalny produkt, który jest nie tylko typowym stojakiem, ale może również pełnić rolę wózka. Do zalet takiego rozwiązania chyba nie trzeba nikogo przekonywać. W komplecie znajdują się zatem stopki oraz wyposażone w blokadę kółka, tak aby każdy mógł dostosować stand do własnych potrzeb i preferencji. Potencjalnych użytkowników ucieszy również możliwość ukrycia kabli wewnątrz wsporników, dzięki czemu unikniemy plątaniny przewodów wokół stojaka, a dodatkowo nie będą do nich miały dostępu osoby nieupoważnione. To szczególnie przydatna funkcja w szkołach oraz innych przestrzeniach publicznych, gdzie występują duże skupiska osób. Warto dodać, że firma Edbak ma również w ofercie model STD17D, czyli wersję służącą do montażu dwóch ekranów po obu stronach statywu.

Podsumowanie
Edbak STD17 to bez wątpienia urządzenie przemyślane oraz idealnie wpasowujące się w aktualne potrzeby rynku. Stand, jak na profesjonalny sprzęt przystało, jest nie tylko solidnie wykonany – cechuje go przy tym nowoczesne i atrakcyjne wzornictwo, pozwalające wkomponować go w dowolną przestrzeń, w której przyjdzie mu pracować. Jego funkcjonalność jest nie do przecenienia, a w pierwszej kolejności należy podkreślić możliwość pełnienia roli wózka, którą producent określa hasłem „easy to stand, easy to go”. Modularna konstrukcja i szeroki zakres regulacji czynią zeń produkt, który z powodzeniem można zastosować w każdej przestrzeni publicznej i biurowej. Edbak STD17 z pewnością sprawdzi się w szkołach, na uczelniach wyższych, w muzeach, salach konferencyjnych, sklepach, a także podczas targów i różnego rodzaju eventów, zapewniając równocześnie wysokie parametry pracy oraz stabilność i bezpieczeństwo zamocowanego ekranu.