Nowa wersja legendarnych wzmacniaczy Crown DSi od 1 stycznia 2020 dostępna pod szyldem JBL. Sześć nowych modeli, czterokanałowa konstrukcja, potężne DSP to tylko niektóre zalety serii DSi.

 
Produkowane przez koncern JBL profesjonalne systemy nagłośnienia sal kinowych są światowym wyznacznikiem od czasów rozpoczęcia udźwiękowienia kina. Przez lata gwarantem idealnego brzmienia kinowych systemów głośnikowych JBL były wzmacniacze Crown serii DSi. Nadszedł czas na kolejny wielki krok. Od 1 stycznia 2020 do oferty weszła nowa wersja legendarnych wzmacniaczy. Co się zmieniło? Bardzo wiele. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że podobnie jak niedawno zaprezentowany procesor kinowy CPI2000, nowe wzmacniacze „obrandowane” są przez JBL, a nie jak to było do tej pory, Crown.

Seria DSi 2.0 to aż sześć nowych modeli w technologii DriveCore, a każdy z nich oferuje cztery kanały, a nie – jak dotychczas – dwa. Przy ośmiu omach modele SA4 i SA4-D oferują 4 x 350 W, MA4 i MA4-D – 4 x 700 W, a LA4 i LA4-D – 4 x 1200 W. DSi 2.0 pracują również w trybie dwu- i czteroomowym. Mogą również być mostkowane. Litera „D” oznacza wersję z protokołem Dante/AES67, idealne do zastosowania np. w systemach dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Wzmacniacze DSi 2.0 dysponują bezkonkurencyjnym, wbudowanym procesorem DSP 96kHz/32-bit floating-point oferującym filtry FIR, limitery, ośmiokanałowe parametryczne EQ, delay i wszystko, co niezbędne do optymalnego brzmienia.

Dostępne są również gotowe, dedykowane presety do wszystkich zestawów głośnikowych JBL. Na tylnym panelu znajduje się dodatkowe RJ45 umożliwiające podłączenie zewnętrznych systemów monitorowania i kontroli systemu kinowego (TMS i NOC). Dzięki GPIO/AUX użytkownik ma możliwość zdalnego sterowania wzmacniaczem, przywoływania presetów, wyciszania kanałów, włączania lub wyłączania urządzenia oraz kontroli mocy i pracy urządzenia. Przedni panel ma wyświetlacz LCD z pokrętłem funkcyjnym. Nowe wzmacniacze są bardzo ciche (maksymalnie 51 dBA) i zamknięte są w obudowach rack wysokości 2U.