Dotychczas do wystrojenia sal kinowych stosowano procesory jednego czy dwóch producentów, często był to produkt Dolby CP750 lub nowszy. Ale czasy się zmieniają i do gry wszedł JBL.

CPi2000 to profesjonalny procesor kinowy zaprojektowany w celu optymalizacji jakości dźwięku i jego poziomu w kinotechnice. Wbudowane DSP pozwala na szczegółową korekcję sali, wykrywanie błędów. Procesor jest konfigurowany za pomocą dedykowanego oprogramowania GUI. Dzięki niemu, konfiguracja sali kinowej jest przyjemna i łatwa.
Praca z samym urządzeniem jest również nieskomplikowana, ponieważ dysponuje pokrętłem do regulacji głośności oraz dużym wyświetlaczem LCD, dzięki któremu technicy mogą łatwo monitorować stan systemu, wzmacniaczy i głośników.
CPI2000 posiada gotowe presety dla zestawów głośnikowych JBL Professional a po sparowaniu się z wybranymi modelami wzmacniaczy Crown, procesor może wykrywać ewentualne awarie urządzeń i wysyłać informacje o usterkach do TMS lub systemu sterowania innego producenta za pośrednictwem złącza RJ45.
Zbudowany z myślą o szybkiej i łatwej konfiguracji, CPi2000 oferuje cztery opcje wejść: analog, digital, non-sync i mono mic. Wejścia analogowe i cyfrowe akceptują sygnały audio z dowolnego serwera kinowego, wejście non-sync odbiera liniowe sygnały stereo z odtwarzaczy CD lub DVD w celu odtwarzania muzyki tła, a mono mic przydaje się do podłączenia mikrofonu (np. DBX RTA) w celu strojenia pomieszczenia.
Ponadto JBL CPi2000 oferuje 10 wyjść analogowych HD-15 do konfiguracji pasywnej, bi-amp lub tri-amp, 25-pinowe wyjście analogowe kompatybilne z systemami innych firm oraz dodatkowe wyjście, współpracujące z wejściem analogowym w celu ominięcia procesora podczas awarii zasilania i bezpośredniej dystrybucji sygnałów audio. Wszystko to i więcej dostępne jest w bezkonkurencyjnej cenie!