Dźwięk na basenie często traktowany jest po macoszemu. Jeżeli już jest jakiś sprzęt, to niskiej jakości lub taki, który nie spełnia należytych kryteriów pozwalających na pracę w bardzo wymagających warunkach. Temperatura, wysoka wilgotność i różnego rodzaju związki chemiczne stwarzają wyjątkowo trudne środowisko pracy dla urządzeń nagłośnieniowych.
Pod względem akustyki również nie jest łatwiej. Najczęstszym problemem, z jakim spotykają się projektanci systemów nagłośnieniowych, jest duży pogłos, który sprawia, że rozchodzący się dźwięk jest zniekształcony, nieprzyjemny i trudny w odbiorze. Mając na uwadze powyższe problemy, specjaliści, którzy podjęli się realizacji projektu nagłośnienia hali basenu Ośrodka Sportu i Rekreacji na warszawskim Żoliborzu, zdecydowali się zastosować rozwiązania oferowane przez koncern Harman. Postawiono na system składający się z aktywnych, wieloprzetwornikowych zestawów głośnikowych JBL Intellivox DSX180, które umożliwiają kształtowanie i odpowiednie kierowanie wiązki dźwięku. Ich uzupełnienie stanowią odporne na trudne warunki pogodowe, koaksjalne zestawy głośnikowe JBL AWC82 zasilane wzmacniaczem Crown serii CDI. System jest zarządzany z poziomu procesora DSP BSS BLU50 i dedykowanego, programowalnego sterownika ściennego. Całość uzupełniają bezprzewodowe systemy mikrofonowe marki AKG używane w trakcie różnego rodzaju wydarzeń organizowanych na basenie.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”65″ display_type=”photocrati-nextgen_pro_mosaic” row_height=”180″ margins=”5″ last_row=”hide” lazy_load_enable=”1″ lazy_load_initial=”35″ lazy_load_batch=”15″ display_type_view=”default” captions_enabled=”0″ captions_display_sharing=”1″ captions_display_title=”1″ captions_display_description=”1″ captions_animation=”slideup” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
TEKST: AVIntegracje
ZDJĘCIA: Piotr Bakal