JBL PROFESSIONAL W OSIR ŻOLIBORZ

Dźwięk na basenie często traktowany jest po macoszemu. Jeżeli już jest jakiś sprzęt, to niskiej jakości lub taki, który nie spełnia należytych kryteriów pozwalających na pracę w bardzo wymagających warunkach. Temperatura, wysoka wilgotność i różnego rodzaju związki chemiczne stwarzają wyjątkowo trudne środowisko pracy dla urządzeń nagłośnieniowych.

Pod względem akustyki również nie jest łatwiej. Najczęstszym problemem, z jakim spotykają się projektanci systemów nagłośnieniowych, jest duży pogłos, który sprawia, że rozchodzący się dźwięk jest zniekształcony, nieprzyjemny i trudny w odbiorze. Mając na uwadze powyższe problemy, specjaliści, którzy podjęli się realizacji projektu nagłośnienia hali basenu Ośrodka Sportu i Rekreacji na warszawskim Żoliborzu, zdecydowali się zastosować rozwiązania oferowane przez koncern Harman. Postawiono na system składający się z aktywnych, wieloprzetwornikowych zestawów głośnikowych JBL Intellivox DSX180, które umożliwiają kształtowanie i  odpowiednie kierowanie wiązki dźwięku. Ich uzupełnienie stanowią odporne na trudne warunki pogodowe, koaksjalne zestawy głośnikowe JBL AWC82 zasilane wzmacniaczem Crown serii CDI. System jest zarządzany z poziomu procesora DSP BSS BLU50 i dedykowanego, programowalnego sterownika ściennego. Całość uzupełniają bezprzewodowe systemy mikrofonowe marki AKG używane w trakcie różnego rodzaju wydarzeń organizowanych na basenie.

TEKST: AVIntegracje
ZDJĘCIA: Piotr Bakal

Najchętniej czytane

Barco ClickShare CSE-200+

Barco zaprezentował rozszerzoną wersję niezwykle popularnego systemu do współdzielenia treści multimedialnych. Barco ClickShare CSE-200+ cechuje się wyjściem wideo pracującym w jakości...