Audio-Technica przedstawia hiperkardioidalny dynamiczny mikrofon do podcastów AT2040. Zapewnia on profesjonalną jakość dźwięku dla podcasterów i innych twórców treści w bardzo przystępnej cenie.

Audio-Technica przedstawia nowy hiperkardioidalny, dynamiczny mikrofon podcastowy AT2040. Jest on zainspirowany wydajnością uznanego wielkomembranowego mikrofonu dynamicznego broadcast Audio-Technica BP40. AT2040 zapewnia wyjątkową reprodukcję mowy specjalnie z myślą o podcasterach i innych twórcach.

Specjalna konstrukcja mikrofonu zapewnia niezmienną jakość dźwięku bez względu na odległość od źródła. Zintegrowany uchwyt przeciwwstrząsowy dodatkowo minimalizuje niepożądane zakłócenia. Zapewniając doskonałą kierunkowość, wiele mikrofonów AT2040 może być bez problemu używanych w bliskiej odległości od siebie. Umożliwia to prowadzenie wywiadów podcastowych, które nie będą wymagały specjalnej edycji w postprodukcji. Mikrofon wyposażony jest w wyjście XLR, dzięki czemu można go używać z dowolnym mikserem czy kartą dźwiękową.

Duża membrana tego mikrofonu zapewnia ciepły, szczegółowy, naturalny dźwięk. Specjalna, wewnętrzna, wielostopniowa przednia osłona (połączenie piankowej siatki i pop filtra) wraz z hiperkardioidalną charakterystyką redukuje zewnętrzne hałasy, oferując jednocześnie ciepłe, klasyczne brzmienie.

Mikrofon posiada obrotowy uchwyt do statywu, gwintowany adapter 5/8”-27 na 3/8”-16 oraz miękki pokrowiec ochronny.

Mikrofony Audio-Technica stały się w ostatnich latach popularne wśród streamerów, YouTuberów i innych twórców treści, ale wcześniej firma nie oferowała dynamicznego mikrofonu hiperkardioidalnego tak precyzyjnie dostosowanego do potrzeb podcasterów.