Mikrofon sufitowy nowej generacji TeamConnect Ceiling 2 wykorzystuje technologię automatycznego, adaptacyjnego kształtowanie wiązki, opatentowaną przez Sennheiser. Mikrofon automatycznie skupia się na mówiącym i śledzi jego głos, nawet kiedy mówca porusza się po sali. Macierz mikrofonowa jest kompatybilna z technologiami Power over Ethernet (PoE), Sennheiser Control Cockpit, Dante Domain Manager oraz platformą sterowania Crestron. Dzięki otwartemu protokołowi medialnemu (API), TeamConnect Ceiling 2 można również zintegrować z systemami sterowania mediami i kamerami.

TeamConnect Ceiling 2 jest wyposażony w 28 wszechkierunkowych kapsuł mikrofonowych, dzięki czemu zapewnia doskonałą jakość dźwięku bez rozpraszających uwagę szumów tła i pełną swobodę podczas wideo- i telekonferencji, upraszczając ich prowadzenie i zwiększając produktywność. Mikrofon sufitowy można używać w połączeniu z istniejącymi analogowymi systemami konferencyjnymi albo z systemami cyfrowymi, które dodatkowo pozwalają na zarządzanie nim i monitorowanie za pośrednictwem sieci IP. TeamConnect Ceiling 2 to idealne rozwiązanie do średnich i dużych sal konferencyjnych, gdzie można go dyskretnie zamontować w suficie i zasilić przez Ethernet.

W przypadku sal o większych rozmiarach lub nietypowych kształtach można połączyć kilka mikrofonów sufitowych, aby zapewnić optymalne pokrycie. TeamConnect Ceiling 2 pozwala elastycznie wykorzystać przestrzeń w każdej sali. Niepotrzebne są dodatkowe mikrofony i okablowanie, przestrzeń można zaaranżować w dowolny sposób, a uczestnicy mogą swobodnie chodzić po sali. Unikatowa, adaptacyjna technologia kształtowania wiązki opracowana przez firmę Sennheiser automatycznie śledzi głos mówiącego, umożliwiając naturalne wypowiadanie się – czy to w pozycji siedzącej, czy stojącej, czy podczas poruszania się po sali. Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 imponuje elastycznością i prostotą. Zainstalowany mikrofon nie wymaga żadnej bieżącej konserwacji. Można go bezproblemowo zintegrować zarówno ze środowiskami analogowymi i cyfrowymi dzięki odpowiednim złączom oraz możliwości zasilania przez Ethernet.

Producent wyposażył TeamConnect Ceiling 2 w dwa porty Dante do redundantnego działania. Ponadto obsługuje oprogramowanie Dante Domain Manager, co pozwala na połączenie go z sieciami Dante. Mikrofonem TeamConnect Ceiling 2 można sterować z poziomu aplikacji Sennheiser Control Cockpit, dostępnej na dowolnym urządzeniu za pośrednictwem przeglądarki. To oprogramowanie do cyfrowej obsługi sieciowych urządzeń Sennheiser. Pozwala na scentralizowane zarządzanie, zdalne konfigurowanie i monitorowanie wielu mikrofonów podłączonych do sieci.

W przeciwieństwie do innych marek Sennheiser uważa, że do podniesienia jakości głosu nie wystarczy tylko kolejna aplikacja. Funkcja TruVoicelift opiera się o konfigurowalny algorytm. W połączeniu z najbardziej elastycznym kształtowaniem wiązki i zaawansowanym sterowaniem strefowym wyróżnia najpotężniejszy mikrofon sufitowy na rynku: TeamConnect Ceiling 2. Aktualnie jest to najlepsze rozwiązanie zarówno do sal konferencyjnych, jak i do sal lekcyjnych oraz wykładowych i nie tylko. TruVoicelift pozwala na znaczne wzmocnienie mowy w sali konferencyjnej. Daje też możliwość uzyskania znacznie większego poziomu głośności wypowiedzi niż inne rozwiązania.

Dzięki pięciu zaawansowanym strefom wykluczenia klient ma 100% elastyczności. Może precyzyjnie określić położenie źródeł hałasu, które mają być ignorowane przez mikrofon (w pionie i poziomie). Odbywa się to w nowym, wygodnym widoku 3D w aplikacji Sennheiser Control Cockpit. Sto procent kontroli dzięki ustawieniu określonego obszaru jako strefy priorytetowej. Dzięki temu za każdym razem, gdy ktoś w tej strefie mówi, ma pierwszeństwo przed innymi osobami rozmawiającymi w pokoju.