Monacor zaprezentował wielofunkcyjny tester okablowania do systemów AHD, TVI, CVI, SDI, CVBS oraz kamer IP.

Monacor Monacor HYB-700TEST to urządzenie bardzo intuicyjne w obsłudze, głównie za sprawą kolorowego wy-świetlacza LCD o przekątnej 7 cali, wbudowanego czytnika kart SD oraz wielojęzycznego menu. Tester może być zasilany z sieci lub z wbudowanego akumulatora litowo-polimerowe-go 7.4V. Na jego pokładzie zostało umieszczone złącze szere-gowe (RS485/RS422) przeznaczone do testowania kamer PTZ z protokołem PELCO D oraz PELCO P, gniazdo RJ45 do testo-wania kabli UTP, a także wejście i wyjście BNC, HDMI i audio na jack 3,5 mm. Producent wyposażył również HYB-700TEST w wyjście zasilania 12 V ułatwiające testowanie kamer i kon-werterów. Wytrzymała obudowa jest dodatkowo chroniona gumowym pokrowcem z uchwytem, a w zestawie otrzymasz torbę transportową z paskiem, zasilacz i kabel połączeniowy.
PROCAB TST200 Cable Tester zawiera wszystkie sto-sowane złącza audio-wideo spotykane na rynku. Dzięki temu jesteś w stanie za pomocą poręcznego urządzenia przetestować wszystkie połączenia w sprawdzanej insta-lacji. Poprawność działania pinów wyświetlana jest za po-mocą kolorowych LED-ów. W urządzenie został wbudowa-ny głośnik ułatwiający testowanie kabli. Jeśli połączenie jest poprawne, usłyszymy dźwięk, LED-y zasygnalizują nam ewentualne niepołączone piny.
Zasilane z baterii 9V urządzenie składa się z dwóch elementów – odbiornika i nadajnika. Tym samym nie musimy rozplątywać kabli, aby sprawdzić, czy działają poprawnie.