Lider na rynku monitorów interaktywnych – Newline Interactive – wprowadził do swojej oferty wielkoformatowy wyświetlacz o przekątnej 85, a wkrótce także 98 cali (odpowiednio 216 cm i 249 cm).

Wyjątkowo – jak na ofertę tej firmy – monitor nie jest obsługiwany dotykiem i pojawił się jako odpowiedź na potrzeby rynku biznesowego. Wyposażono go w aplikacje Newline do transmisji bezprzewodowej, a także w player multimediów do odtwarzania grafiki, filmów i muzyki. Monitor oferuje najwyższą jakość obrazu w rozdzielczości 4K. Gwarancją naturalnych, żywych kolorów jest standard WCG (Wide Color Gamut), czyli szeroka paleta barw. Żywotność panelu to min. 50 000 godzin.
Do dyspozycji użytkownika jest wbudowana macierz 6 mikrofonów oraz 2 głośniki 20W. Wzbogacenie monitora o prostą kamerę internetową przekształca go w wygodny i funkcjonalny system do wideokonferencji. Towarzyszy temu pełna dowolność co do wyboru oprogramowania do transmisji, ponieważ można je instalować samodzielnie. Monitor Newline NT można dodatkowo wyposażyć w komputer PC oparty na złączu OPS. Olbrzymim atutem jest tutaj cena, która w odniesieniu do panelu 85” nie przekracza 11 999 netto + 23%VAT (2650 euro netto)
“Monitor Newline NT to nasza propozycja dla tych, którzy wolą prezentacje na dużym ekranie, ale niekoniecznie chcą je obsługiwać za pomocą dotyku. – informuje Robert Pusz, dyrektor sprzedaży Newline w Europie Środkowo-Wschodniej. – Wystarczy klawiatura i mysz albo pilot, aby wygodnie zarządzać treściami na ekranie. Duży obraz przydaje się też podczas wideokonferencji.”

Do portów w monitorze Newline NT można łatwo podłączyć zewnętrzne akcesoria, takie jak: klawiatura, mysz czy kamera. Dzięki funkcji dynamicznego USB, można z nich korzystać zarówno na monitorze, jak i na podłączonym do monitora PC. Funkcja bezproblemowo współpracuje z systemami Android, Windows, iOS i Linux.
Monitor Newline serii NT oferuje oprogramowanie, które pozwala na dzielenie się treściami:
– Newline Cast– odpowiada za łatwe, bezprzewodowe udostępnianie obrazu z dowolnego urządzenia na monitor Newline, bez konieczności logowania w tej samej sieci Wi-Fi.
– Newline Broadcast– pozwala na przesyłanie obrazu z monitora Newline na nawet 200 urządzeń – smartfony, tablety czy laptopy – wyłącznie za pomocą przeglądarki.
Użytkownicy otrzymują również w pakiecie oprogramowanie Newline Display Managementdzięki któremu możliwe jest zdalne zarządzanie monitorem i w razie potrzeby – także zdalne wsparcie techniczne.
Monitory Newline NT są objęte 3 letnią gwarancją.