Wisycom MTP60 to najnowszy miniaturowy nadajnik bezprzewodowy włoskiego producenta. Mimo niewielkich rozmiarów oferuje on wielką, niespotykaną dotąd funkcjonalność, zachowując znakomitą transmisję bezprzewodową i doskonałą jakość audio. Czyli wszystko to, z czego słynie firma Wisycom. Właśnie dlatego MTP60 jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań broadcastowych, filmowych czy ENG.

 

Wisycom MTP60 jest odpowiedzią na coraz bardziej kurczące się dostępne pasmo częstotliwości radiowych. Oferuje najszerszy na rynku zakres strojenia, od 470 do 1075 MHz. Dzięki temu można go używać we wszystkich lokalizacjach, bezproblemowo dopasowując się do lokalnie dozwolonego zakresu częstotliwości. Użytkownik ma do dyspozycji 40 grup, każda z nich zawiera 60 skorelowanych częstotliwości, co daje w sumie bazę 2400 kanałów. Stabilną i niezakłóconą transmisję bezprzewodową zapewnia opracowany przez inżynierów Wisycom obwód eliminacji intermodulacji. Zaawansowana technologia liniowa (L20mW) eliminuje zniekształcenia intermodulacyjne, zapewniając mocniejszy sygnał. Przetwarzanie sygnału oparte na FPGA umożliwia łatwe przełączanie między pracą w szerokim i wąskim paśmie (wide i narrow).

Niezwykle ważną dla branży filmowej funkcją nadajnika Wisycom MTP60 jest wbudowany rejestrator do nagrywania bezpośrednio na kartę pamięci oraz zintegrowane dekodowanie Linear Time Code. Dodatkowo zintegrowany filtr low-pass eliminuje zakłócenia ultradźwiękowe pochodzące do urządzeń takich jak focus puller. To stawia go na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wybór urządzenia do zastosowań broadcastowych, filmowych i ENG.

Pełna kontrola nad systemem, w tym monitorowanie i sterowanie odbywa się poprzez Bluetooth za pomocą oprogramowania Wisycom Manager lub aplikacji dla urządzeń mobilnych. Używając nadajnika MTP60 wraz z systemem MRK16 możliwe jest zdalne sterowanie urządzeniem z odległości setek metrów dzięki technologii Bluetooth 5.0 Long Range (Class 1, 100 mW). Ponadto MTP60 daje użytkownikowi możliwość monitorowania jego pozycji w czasie rzeczywistym.

Niezwykle ważną cechą nadajnika jest jego miniaturowa konstrukcja, umożliwiająca zamontowanie go, w trudno dostępnych miejscach. Co więcej, bazuje ona na elastycznej płytce drukowanej, zapewniając większą niezawodność. Również przyciski na panelu przednim, umożliwiają szybkie poruszanie się po Menu, dzięki dedykowanym kombinacjom skrótów.

Jeśli zaś chodzi o jakość dźwięku, to zastosowany najnowszy kompander ENS zapewnia jego najwyższą jakość. Maksymalny poziom wejściowy 26 dBu (15,5 V clipping) pozwala na bezpośrednie podłączenia nadajnika do liniowych źródeł dźwięku. MTP60 oferuje też zasilanie Phantom 48V dla mikrofonów pojemnościowych. Może być zasilany zarówno z dwóch baterii AA, jak i akumulatorka MPRLBP.