Kilkumiesięczny lockdown i przymusowy home office pokazały, że firmy muszą być elastyczne w sposobie działania, a praca zdalna może być równie efektywna jak ta w biurze – wystarczy się do niej odpowiednio przygotować. Odpowiedzią na te potrzeby jest nowy monitor interaktywny Newline MIRA HO (TT-6520HO, TT-7520HO, TT-8620HO) – dzięki połączeniu możliwości technologii dotykowej z wbudowaną kamerą i systemem czterech mikrofonów, jest doskonałym narzędziem do skutecznej współpracy online.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Zestaw mikrofonów umożliwia niezakłóconą komunikację i gwarantuje doskonałą jakość głosu, dzięki możliwości zbierania dźwięku do 8 metrów od monitora oraz technologiom Echo Cancellation, Beamforming oraz Noise Reduction.
Oprócz systemu do komunikacji zdalnej, najnowszy model w ofercie Newline wyróżnia obsługa systemu Android w rozdzielczości 4K gwarantująca doskonały obraz. Ulepszono też parametry systemu, który oferuje teraz 4GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej ROM. Monitor wyposażony jest również w docenioną przez użytkowników technologię Optical Bonding (OB), zapewniającą głębię i ostrość obrazu oraz pełen kąt widzenia – 178oOB zapewnia także niespotykany komfort pisania, dzięki eliminacji efektu załamania światła i wrażenia „pisania w powietrzu”.
 
Zasługującą na uwagę funkcją jest filtr światła niebieskiego, który od konkurencyjnych rozwiązań różni się tym, że został wprowadzony na poziomie sprzętu, a nie oprogramowania. Nowy system podświetlenia panelu nie zmienia kolorystyki obrazu, a jednocześnie znacznie poprawia komfort pracy, chroniąc wzrok użytkowników przed zmęczeniem. Filtr jest stałym elementem pracy monitora i – co najważniejsze – nie wpływa negatywnie na energochłonność monitora.
Panele stosowane w tym modelu dodatkowo wspierają WCG (Wide Color Gamut), czyli szeroką paletę barw. Technologia ta pozwala na odwzorowanie naturalnego nasycenia kolorów, a obrazy zyskują naturalność i realizm.
Najważniejszą funkcją, której należy wymagać od interaktywnego monitora biznesowego, jest rozpoznawanie gestów Windows. Pisanie po dokumentach, wymazywanie dłonią, powiększanie i zmniejszanie, aby dostosować wielkość oraz przesuwanie materiałów – zupełnie jak na smartfonie – musi działać naturalnie i intuicyjnie. To gwarantuje wydajną pracę z pakietem Microsoft Office i narzędziem Windows Ink. Bez długich szkoleń i zastanawiania się nad obsługą urządzenia.
Nowy monitor został także wyposażony w złącze USB-C, dzięki temu posiadacze nowych modeli komputerów nie muszą mieć przejściówek, żeby podłączyć swój laptop do monitora.
Mimo bogactwa funkcjonalności MIRA HO jest wyjątkowo lekkim modelem, a jej elegancki design będzie pasował do każdej nowoczesnej sali konferencyjnej. Monitor dostępny jest w trzech rozmiarach: 65”, 75” i 86”.
Możliwości modelu MIRA HO rozbudowuje pakiet oprogramowania Newline, zawierający Cast, Broadcast i Launch Control.
Monitor jest elastycznym narzędziem, z możliwością rozbudowy o dodatkowe rozwiązania – specjalny port umożliwia podłączenie drugiej kamery Newline, dzięki temu zdalne spotkania jeszcze bardziej naśladują pracę face-to-face.
Model jest już dostępny w sprzedaży, a szczegółowe informacje na temat monitora znajdują się na stronie AGRAF, polskiego dystrybutora produktów Newline.