HARMAN Professional Solutions zaprezentował dwa nowe głośniki kolumnowe JBL Professional COL600 (24 cale 600 mm) i COL800 (32 cale 800 mm), nadające się do bardzo szerokich zastosowań, w tym sal konferencyjnych i wykładowych, sklepów, hal i innych.

Dzięki szerokiemu pokryciu poziomemu i wąskiemu pokryciu pionowemu z wbudowanym kątem nachylenia 10° w dół, oba modele serii COL zapewniają optymalne pokrycie dla większości obszarów odsłuchowych, umożliwiając jednocześnie instalację głośnika płasko na ścianie. Głośniki niskotonowe typu Racetrack zapewniają maksymalny obszar promieniowania w obudowie kolumny. Transformatory z wieloma odczepami pozwalają na użycie głośnika na rozproszonych liniach głośnikowych 70V lub 100V, podczas gdy głośnik można przełączyć do bezpośredniej pracy 8-omowej.

 

Wszechstronna instalacja jest możliwa dzięki dwóm dołączonym wspornikom L, które można zainstalować na górnym lub dolnym panelu. Głośniki te mogą być instalowane wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń i mają stopień ochrony IP54 (zgodnie z normą IEC60529) w celu ochrony przed wnikaniem pyłu lub wody. Przetworniki są zabezpieczone przed wodą, maskownica ma wodoodporną powłokę, a w zestawie znajduje się osłona chroniąca zaciski wejściowe.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia tych głośników z serii COL, które rozwiązują tak wiele potrzeb audio i są idealne do uzupełnienia naszej rodziny produktów Control Contractor Series. Łączą w sobie niesamowity pakiet wydajności i estetyki oraz zapewniają piękne pokrycie zarówno w pionie, jak i w poziomie” – powiedział Rick Kamlet, starszy menedżer ds. głośników instalacyjnych w HARMAN Professional Solutions.