Na tegorocznych Targach ISE w Barcelonie, Biamp zaprezentował serię sieciowych wzmacniaczy (ALC) Voltera™ D, które oferują potężne wbudowane cyfrowe procesory sygnału, zaawansowane narzędzia do strojenia pomieszczeń i wiele innych unikalnych funkcji.

Voltera D ALC są dostępne w konfiguracjach 1200 W lub 2400 W, dostarczanej przez cztery lub osiem kanałów. Linia Voltera D jest łatwa w użyciu i konfigurowalna za pomocą oprogramowania Tesira™ lub nowego oprogramowania Biamp VenueTune™, w zależności od preferencji użytkownika i protokołów sieci audio.

Voltera D to jedna z niewielu linii aktywnych kontrolerów głośników na rynku, która oferuje redundantne połączenia sieciowe audio, obsługę przełączania awaryjnego między zasilaniem sieciowym a generatorami zapasowymi bez restartu oraz sterowany grupowo korektor typu Raised Cosine, dzięki czemu jest atrakcyjny dla dużych systemów.

Voltera D jest również jedyną linią ALC na rynku, która zapewnia obsługę zarówno AVB, jak i Dante oraz dokładny korektor typu Raised Cosine poniżej 160 Hz, co skutkuje bardziej precyzyjną eliminacją trybów pomieszczenia i optymalizacją wydajności systemu w zakresie niskich częstotliwości. Jest to także jedyny na rynku ALC o mocy 8 x 150 W, podczas gdy konkurenci zaczynają od 250 do 500 W na kanał, co w wielu zastosowaniach jest niepotrzebne i tym samym nieuzasadnione kosztowo.

„Seria Voltera D została zaprojektowana, aby zapewnić niezwykłe wrażenia audio w najbardziej wymagających zastosowaniach, w których dźwięk musi pozostać włączony” – powiedział Joe Andrulis, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w Biamp. „Dzięki naszemu nowemu oprogramowaniu VenueTune instalatorzy i projektanci mogą cieszyć się uproszczonym procesem projektowania i wdrażania Voltera D ALC, w tym możliwością doboru wzmacniaczy do głośników oraz możliwością przewidywania poboru prądu i rozpraszania ciepła. Uzyskują również zaawansowane możliwości dostrajania systemu i kompleksowego monitorowania jego wydajności”. Nowe oprogramowanie VenueTune oferuje dogłębną kontrolę za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu graficznego, który wykorzystuje proste plany pięter 2D i pracę podzieloną na etapy, aby pomóc projektantom systemów i instalatorom. Oprogramowanie zapewnia również obszerne rejestrowanie wydajności i użytkowania, umożliwiając pracownikom IT, specjalistom AV i menedżerom obiektów optymalizację wydajności po instalacji.

Wszystkie modele Voltera D zapewniają wysoką moc i dużą liczbę kanałów w kompaktowej obudowie 1 RU, co zapewnia oszczędność miejsca przy zachowaniu wysokiej wydajności i niskiego poboru mocy w stanie spoczynku. Są one zdolne do pracy z wysokim napięciem szczytowym, a dzięki dzieleniu mocy mogą dostarczyć do 75% całkowitej mocy wzmacniacza na dowolnym pojedynczym kanale. Oferują również opcję Lo-Z / Hi-Z na kanał w celu obsługi systemów hybrydowych – w tym możliwość zarządzania redundantnymi interfejsami multimedialnymi, takimi jak AVB, Dante i AES67. Seria Voltera D jest idealna do szerokiej gamy zastosowań, od domów modlitwy, przez przestrzenie biurowe, po obiekty rozrywkowe i sportowe.