Firma Panasonic przedstawiła dwa nowe projektory przeznaczone dla sektora edukacyjnego i korporacyjnego. Modele łączą niewielkie wymiary i technologię LCD z niskimi kosztami utrzymania i niezawodnością lasera Solid Shine. Wyróżnia je wysoka jasność na poziomie 7500 lumenów.

Seria PT-MZ770 obejmuje dwa modele z wymiennymi obiektywami i laserowo-fosforowym źródłem światła. Projektory pozwalają uzyskać obraz o jasności 7500 lumenów w rozdzielczości WUXGA (PT-MZ770/L) lub WXGA (PT-MW730/L). Oba urządzenia mają hermetyczny, odporny na kurz blok optyczny, jednokierunkowy przepływ powietrza i ekologiczny filtr wielokrotnego użytku. Dzięki temu mogą pracować nawet do 20 000 godzin bez żadnej konserwacji, co znacznie obniża koszty ich eksploatacji.
Modele PT-MZ770/L i PT-MW730/L zostały zaprojektowane tak, by gwarantowały niezawodność w zapylonych miejscach. Są idealne do sal wykładowych i konferencyjnych, muzeów oraz galerii. Ich dodatkową zaletą jest tryb cichej pracy 27 dB oraz funkcja umożliwiająca szybki start i zakończenie pracy projektora.
Projektory są zintegrowane z technologią transmisji danych LinkRay. Oznacza to, że za pomocą światła emitowanego przez urządzenia informacje mogą być przesyłane do smartfonów odbiorców. Dzięki temu modele MZ770 idealnie sprawdzą się w instalacjach digital signage, szczególnie w miejscach publicznych. Sygnał wejściowy wideo 4K jest obsługiwany za pomocą funkcji Digital Link i złącza HDMI.
Modele obsługują szereg funkcji ułatwiających pracę grupową. Pozwalają użytkownikom błyskawicznie uruchomić prezentację przy użyciu pamięci USB i aplikacji Plug and Share. Obsługują też opcjonalny moduł bezprzewodowy ET-WM300, który pozwala między innymi na bezprzewodowe wyświetlanie obrazów z wielu urządzeń z systemem Windows lub Android, prowadzenie prezentacji bez użycia komputera i bezpieczne strumieniowanie treści.