Panasonic PT-RQ22K

Do rodziny laserowo-fosforowych projektorów Panasonic o rozdzielczości powyżej 4K dołączył model PT-RQ22K. Urządzenie jest przeznaczone do wykorzystania podczas wy-darzeń scenicznych, wystaw, a także do stałych instalacji.

PT-RQ22K to projektor 3-Chip DLP wyposażony w technologię laserową Solid Shine. Urządzenie ma podobne, kompaktowe wymiary i tę samą jasność 21 000 lumenów co seria PT-RZ21K. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich modeli, które oferowały rozdzielczość WUXGA/SXGA+, nowy projektor PT-RQ22K zapewnia jakość obrazu przekraczającą 4K (5120 × 2300).
Panasonic opracował innowacyjną technologię wyświetlania obrazu, na którą składają się napęd Quad Pixel Drive oraz technologia tworzenia klatek z częstotliwością 240 Hz przy rozdzielczości do 5120 × 3200 pikseli. Oprócz tego ma procesor Real Motion, który korzysta z zaawansowanych algorytmów w celu tworzenia trzech dodatkowych klatek każdego obrazu. Zwiększa tym samym liczbę klatek na sekundę z natywnych 60 do 240, zapewniając płynny i realistyczny obraz ruchu.
Projektor jest wyposażony w odporne na temperaturę koła fosforowe i półprzewodnikowe moduły laserowe, które gwarantują żywe obrazy 4K+, precyzyjne odwzorowanie kolorów i wysoką jasność. PT-RQ22K obsługuje również najnowsze standardy przetwarzania obrazu 4K BT.2020 i HDR umożliwiające renderowanie bardziej kolorowych oraz realistycznych materiałów.
PT-RQ22K został stworzony do instalacji, w których niezawodność jest kluczowa. Model jest wyposażony w podwójne źródło światła i zapewnia automatyczne przejście na sygnał zapasowy, jeśli główne źródło zawiedzie.
Nowy projektor obsługuje technologię Digital Link, która umożliwia przesyłanie wideo 4K za pomocą jednego kabla. Model jest kompatybilny z nowo wprowadzoną przez Panasonic kartą interfejsu 12G-SDI (ET-MDN12G10), a także pełną gamą obiektywów 3-Chip DLP firmy Panasonic.