Panasonic PT-RZ870

Panasonic uzupełnił linię laserowych projektorów Solid Shine o nowy model PT-RZ870. Urządzenie ma jednochipowy procesor DLP, oferuje jasność 8500 lumenów i rozdzielczość WUXGA.

Nowe urządzenie jest wyposażone w jednochipowy procesor DLP i mieści się w stosunkowo niewielkiej obudowie. Projektor PT-RZ870 zapewnia wyraźne i żywe obrazy oraz wysoką jasność dzięki autorskiej technologii Panasonic Solid Shine wykorzystującej podwójny moduł laserowy oraz podwójne koło fosforowe. Dzięki temu gwarantuje też niezawodne działanie przez całą dobę, zapobiegając awariom źródła światła. Za sprawą hermetycznych, odpornych na kurz zespołów optycznych i systemów chłodzących, które eliminują potrzebę stosowania filtra, urządzenie może pracować do 20 000 godzin bez konserwacji.

„Kluczem do doskonałej jakości obrazu w laserowych projektorach Solid Shine jest koło kolorów Quartet Colour Harmoniser – unikalny system kół kolorów wzmocniony podwójnymi odpornymi na temperaturę tarczami fosforowymi, które współpracują ze sobą, by zmaksymalizować dokładność kolorów przy jednoczesnym zmniejszeniu strat energii ze źródeł światła” – wyjaśnia Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. „Nazywamy te projektory wilkami w owczej skórze. Specjaliści AV będą pod wrażeniem odwzorowania barw i wyjątkowej jasności, jakie mogą zapewnić urządzenia o tak kompaktowej obudowie” – dodaje Magdalena Przasnyska.

Urządzenie moduluje cyfrowo kontrast dynamiczny i koryguje natężenie światła klatka po klatce zgodnie z wymaganiami obrazu. Dzięki temu utrzymuje wysoki współczynnik kontrastu na poziomie 10 000:1. Z kolei opcja synchronizacji wielu projektorów umożliwia kontrolowanie funkcji kontrastu dynamicznego i pracy migawki wielu urządzeń i synchronizowanie ich z projektorem głównym.

PT-RZ870 jest przystosowany do profesjonalnych instalacji z wykorzystaniem interfejsu 3G-SDI, oferuje złącza HDMI, DVI-D, 5BNC, D-Sub i RS232C, a także funkcję Digital Link. Model został zaprojektowany do integracji z istniejącymi systemami sterowania, jest kompatybilny z protokołami HDBaseT, Art-Net, Crestron Connect i PJLink, a także z wymiennymi obiektywami Panasonic dla modeli 1-Chip DLP.

Najchętniej czytane

NEC PE455UL

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do laserowych źródeł światła w projektorach, w których, prócz samej wiązki, takie elementy jak luminofor czy diachroniczne filtry...

Harman CloudworX Manager

Harman Professional Solutions ogłosił debiut CloudworX Managera, pierwszej aplikacji z najnowocześniejszego, opartego na pracy w chmurze, darmowego oprogramowania CloudworX. Platforma...