Panasonic PT-RQ22K

Jedną z nowości Panasonic na początku roku był laserowo-fosforowy projektor 4K+ o nazwie PT-RQ22K – urządzenie przeznaczone do wydarzeń scenicznych oraz instalacji stałych. Firma zaprezentowała także interaktywne monitory z technologią wielodotykową ShadowSense oraz urządzenia zintegrowane z aplikacją do transmisji danych LinkRay.

Model PT-RQ22K – projektor laserowy 3-Chip DLP, to jedna z wielu nowości japońskiego producenta. W urządzeniu wykorzystano technologię Solid Shine, dzięki czemu jest wyjątkowo lekkie i zapewnia filmową jakość obrazu, przekraczającą 4K. Ofertę projektorów laserowych Panasonic uzupełnia model o jasności 12 000 lumenów, PT-RZ120. Ma on te same kompaktowe wymiary i niewielką wagę co modele o jasności 10 000 lumenów. Podobnie jak one korzysta z technologii 1-Chip DLP, ma laserowo-fosforowe źródło światła i nie wymaga filtra.
Panasonic przedstawił także nową serię lekkich, przenośnych projektorów o wysokiej jasności – linię PT-VW360. Są one najlżejszymi i najjaśniejszymi urządzeniami w swojej klasie. Oferują wyświetlanie obrazu w wysokiej jakości, o przekątnej nawet do 300 cali.
W obszarze digital signage firma zaprezentowała w tym roku sześć profesjonalnych monitorów 4K przeznaczonych do instalacji w centrach handlowych, salonach sprzedaży, salach konferencyjnych oraz wykładowych. Modele dostępne są w rozmiarach od 43 do 86 cali. Ekrany te są bardzo proste w instalacji, gwarantują łatwą konfigurację ustawień i zarządzanie całą siecią ekranów dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi multimediów USB, który wyświetla treści 4K i full HD bez potrzeby stosowania kabli zewnętrznych lub dekodera STB.
Firma w swojej ofercie ma również linię wyświetlaczy interaktywnych. To nowe wersje monitorów AF1 i LF80 wykorzystujące technologię wielodotykową ShadowSense. Dzięki temu oferują użytkownikom dużą swobodę działania i możliwość pracy grupowej. Ekrany te dostępne są w rozmiarach 42, 49 i 55 cali.