Muzeum Jana Pawła II

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego jest rzymskokatolicką instytucją kulturalno-oświatową przy Archidiecezji Warszawskiej, która składa hołd dwóm wybitnym polskim przywódcom katolickim: pierwszemu polskiemu papieżowi św. Janowi Pawłowi II i kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu arcybiskupowi Warszawy i Gniezna. Muzeum mieści się w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Wystawa główna mieści się w kopule Świątyni Opatrzności Bożej w kształcie pierścienia na wysokości 26 metrów na powierzchni około 2000 metrów kwadratowych.

W fazie projektowej owalne przestrzenie podzielono na 14 multimedialnych stref tematycznych, w tym: system wielkoformatowych projekcji multimedialnych, nagłośnienie, system zarządzania wystawą, zintegrowany system sterowania oraz połączenie wszystkich rozwiązań AV z systemami technicznymi, elektrycznymi i oświetleniowymi.

Muzeum Jana Pawła II

Opierając się na wysokich wymaganiach użytkownika końcowego, integrator systemu, SLX Sp. z o.o. wybrał 24 sztuki projektorów laserowych Panasonic PT-RZ660 LBEJ z obiektywami ET-DLE030 i ET-DLE060.

Multi projektorowa projekcja o długości 15,4 metra zapewnia odwiedzającym bardzo autentyczne wrażenia. W przestrzeni wystawienniczej znajdują się wąskie przejścia, w których konieczne jest rzutowanie obrazu o podstawie 2 metrów z odległości większej niż 5 metrów, a także projekcji sferycznej, która daje zwiedzającym poczucie, że są zaangażowani w ważne wydarzenia historyczne. Równie istotna była kwestia instalacji projektorów i ich obsługi. Ze względów praktycznych i serwisowych użytkownik końcowy chciał wybrać jeden model projektora, który dzięki szerokiej gamie obiektywów będzie mógł być używany w różnych przestrzeniach.

Bazując na naszym doświadczeniu wybraliśmy projektory Panasonic, które wystarczy, że zainstalujesz i zapominasz o nich – działają niezawodnie przez wiele lat, szczególnie z najnowszą technologią laserową, jak w tym przypadku”, wyjaśnia Marcin Żuk, Dyrektor Sprzedaży SLX Sp. z o.o. w Warszawie. Najlepszym rozwiązaniem okazał się wybór jednego modelu projektora, który można wykorzystać do projekcji w każdym pomieszczeniu, w różnych przestrzeniach, a także na zakrzywionej przestrzeni. 24 projektory laserowe Panasonic zapewniają odwiedzającym wyjątkowe wrażenia.

Muzeum Jana Pawła II

24 projektory laserowe Panasonic zapewniają odwiedzającym wyjątkowe wrażenia.

W skład projektu wchodzi:

• Wyposażenie wszystkich pomieszczeń w nowoczesne rozwiązania AV, w tym projektory, monitory prezentacyjne, monitory interaktywne, zarządzanie treścią, systemy sterowania i podglądu oraz odtwarzacze
• Wielkoformatowe łączone projekcje na zakrzywionych powierzchniach
• System transmisji sygnału AV over IP
• Instalacja i uruchomienie infrastruktury sieci LAN i Wi-Fi
• Standardowy system sterowania oświetleniem DALI
• System monitorowania urządzeń AV
• Najwyższej jakości dźwięk MEYER SOUND

Wybór właściwego produktu

Opierając się na wysokich wymaganiach użytkownika końcowego, integrator systemu, SLX Sp. z o.o. wybrał 24 sztuki projektorów laserowych Panasonic PT-RZ660 LBEJ z obiektywami ET-DLE030 i ET-DLE060. Kompaktowa bryła projektora pozwoliła na zamontowanie 7 projektorów na jednym „pierścieniu”, co wtopiło się w przestrzeń i nie zakłóciło architektury. Technologia DLP ™ zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu, a podwójne moduły laserowe jasność do 6.200 lm. Dzięki dwóm półprzewodnikowym modułom laserowym o długiej żywotności nie ma konieczności wymiany lamp.

Muzeum Jana Pawła II

Kompaktowa bryła projektora pozwoliła na zamontowanie 7 projektorów na jednym „pierścieniu”, co wtopiło się w przestrzeń i nie zakłóciło architektury.

Zaawansowane funkcje

PT-RZ660 zapewnia szereg zaawansowanych funkcji, takich jak łączność DIGITAL LINK, tryb portretowy i projekcja na wielu ekranach. Chłodzenie cieczą w połączeniu z odporną na kurz konstrukcją bez filtra i szczelnym blokiem optycznym zmniejsza hałas podczas pracy i wymagania konserwacyjne.

Bezawaryjna eksploatacja 24/7

Zastosowano silnik optyczny z podwójnym napędem, gdzie diody laserowe są zgrupowane w dwa odrębne moduły. Ponadto istnieje system zabezpieczający w celu zminimalizowania utraty jasności i jednorodności kolorów w momencie awarii diody laserowej. W połączeniu z 20 000 godzin bezobsługowego czasu projekcji, seria PT-RZ660 jest idealna do zastosowań w przypadku bardzo wymagających aplikacji. Dyrektor sprzedaży warszawskiego oddziału SLX powiedział: “Nie mieliśmy problemu z wyborem dostawcy projektorów do tego wymagającego i prestiżowego projektu. Współpracujemy z firmą Panasonic od wielu lat i nigdy się nie zawiedliśmy. Sprzęt jest na światowym poziomie i co najważniejsze w 100% niezawodny. Były to jedne z najważniejszych kryteriów zastosowania tej marki ”.

Tekst i zdjęcia: Panasonic

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@avintegracje.pl