Firma Edbak, rodzimy producent m. in. uchwytów do ekranów LED/LCD i mocowań projektorów, zaprezentował automatyczny dezynfektor do rąk połączony z terminalem do pomiaru temperatury – Proclean 1 FRTHV. Urządzenia z serii Proclean wspomagają zachowania bezpieczeństwa i higieny w przestrzeni publicznej. Bezdotykowe, automatyczne dezynfektory do rąk Proclean 1 FRTHV wyposażone są w terminal Hikvision DS-K1TA70MI-T do pomiaru temperatury ciała. Terminal automatycznie wykrywa twarz osoby, która zbliży się do urządzenia, dokonuje pomiaru temperatury ciała i wyświetla na ekranie wynik pomiaru oraz ostrzega o braku maseczki.
Zaprezentowane urządzenie nadaje się idealnie nie tylko do szpitali, lotnisk, dworców, urzędów, biurowców, czy dużych fabryk, ale też wszędzie tam, gdzie występują większe skupiska ludzi, w których należy dbać o bezpieczeństwo. System idealnie sprawdzi się więc również w mniejszych biurach i halach produkcyjnych, sklepach, centrach handlowych, czy punktach usługowych. Urządzenie dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych: białym, szarym i ciemno szarym.

Jego największe zalety to:
– Duża szybkość pracy, dzięki rozpoznaniu twarzy i pomiarze temperatury w czasie 0,2 sekundy.
– Precyzyjny pomiar temperatury już z odległości do 1,9 m.
– Łatwy montaż i konfiguracja – prosty montaż oraz przejrzyste i intuicyjne oprogramowanie powodują, że użytkowanie jest bardzo proste.
– Pamięć twarzy i zdarzeń – urządzenia pamięta do 6 000 twarzy i 100 000 zdarzeń.
– Wbudowany czytnik kart oferuje różne możliwości kontroli dostępu i rozpoznania pracowników.
– Kilka trybów uwierzytelnienia kartą lub przez rozpoznanie twarzy, z pomiarem temperatury, z wymogiem wejścia w maseczce.
– Sterowanie zautomatyzowanym otwieraniem drzwi – po poprawnej autoryzacji jedną z powyższych metod.
– Szyfrowanie danych, aby wszystkie dane były bezpieczne.
– Obsługa z aplikacji – w każdej chwili można sprawdzić ostatnie zdarzenia.

edbak proclean